سیاسی

تربیت فرهنگی وآموزش اخلاق در هیئت های مذهبی انجام شود

به گزارش نسیم قائن ،غلامرضایی مسئول کارگروه هیئت های مذهبی و مداحان کشوردر همایش مشترک روحانیون ومسئولین هیئت های مذهبی ومداحان شهرستان قاینات با اشاره به این که نام امام حسین(ع)قداست دارد وهمه انبیاء واولیاء با قداست از امام حسین(ع)یاد می کنند گفت: متاسفانه با نفوذی که دشمنان در هیئت های مذهبی ماداشته اند شاهد هستیم که مجالس عزا به حاشیه کشیده شده است وحتی نام این امام بزرگوار در مداحی ها کامل بیان نمی شود.
وی افزود: متاسفانه برخی مسئولین هیئت های مذهبی ما به جای این که به دنبال ترویج فرهنگ ومذهب واخلاق در هیئات باشند به دنبال مداحان میلیونی هستند ومی گویند مداحی می خواهیم که هیئت های دیگر نتوانند همچنین مداحی هایی داشته باشندوباید این دیدگاه در هیئات عوض شود.
غلامرضایی با تأکید بر اینکه تنها چیزی که اسلام را نگه داشته پرچم های عزای امام حسین(ع) است، بیان داشت: تنها چیزی که در این عالم برای شیعه باقی مانده پرچم های عزای حسینی است و دشمن می خواهد به هر نحوی که شده این ها را از شیعه بگیرد.
مسئول کارگروه هیئات مذهبی و مداحان کشور با بیان اینکه مدیریت هیئت مذهبی مدیریت فرهنگی آموزشی، اجرایی و مدیریت اخلاقی است، گفت: در حال حاضر در عرصه هیئت مذهبی فقط کارهای تبلیغی می شود اما این کافی نیست و تربیت فرهنگی هم لازم است.
وی ادامه داد:هیئتهای ما باید دو مسئله مهم را در رأس برنامه‌های فرهنگی خود قرار دهند که نکته اول ترویج فرهنگ قرآنی در هیئت‌های مذهبی و مسئله دوم آشنا کردن اقشار مردم با احکام دینی است.
مسئول کارگروه هیئات مذهبی و مداحان کشور همچنین بر لزوم اجرای برنامه های قرآنی اعم از روخوانی، تجوید، حفظ و تفسیر و تبیین مستمر احکام شرعی در هیئت های مذهبی تأکید کرد و افزود: باید احادیث اهل بیت در مجالس عزاداری گفته شود و معرفی سیره پیامبر (ص) داشته باشیم که در حال حاضر این ها را در هیئت ها نداریم.
غلامرضایی افزود: در هیئت ها باید تربیت فرهنگی کنیم یعنی هر کس وارد هیئت می شود برنامه تربیت فرهنگی برای او داشته باشیم.
وی اضافه کرد: بسیاری از مشکلات و آسیب های اجتماعی جامعه امروز به خاطر نبود اخلاق در جامعه است بنابراین باید اخلاق را در هیئت ها آموزش دهیم.
مسئول کارگروه هیئات مذهبی و مداحان کشور ادامه داد: همچنین مسئولان هیئت های مذهبی باید دقت کافی در اجرای نذورات داشته باشند و نذورات را در جای خود هزینه کنند.
در این جلسه خوزه لوئیس اندیشمند تازه مسلمان شده مکزیکی ماجرای مسلمان شدن خود وگرایش به دین اسلام رابرای حضار بیان داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا