سیاسی

تداعی دوران دفاع مقدس با تهیه لباس گرم برای مدافعان حرم

به گزارش نسیم قائن ، زمانی بود که اسم‌ورسم «مدافعان حرم» برای ما تعریف‌نشده بود. رزمنده‌هایی که بی‌هیچ ادعایی کشور امن و آرام خودشان را ترک می‌کردند تا فریاد کمک خواهی مردم مظلوم کشورهای مسلمان را بی‌جواب نگذارند. می‌رفتند تا حرم مطهر ائمه و بزرگان دین ما در سوریه و عراق سالم بماند و از طرف دیگر امنیت مرزهای کشورمان به خطر نیفتد. همه این‌ها در حالی بود که بیشتر ما از حضور این آدم‌ها در جبهه مقاومت بی‌خبر بودیم.
زمستان امسال اما دل‌های مدافعان حرم گرم‌تر از سال‌های قبل است. حالا ایرانی‌ها لزوم حضور نیروهای ایرانی در سوریه را درک کرده‌اند، زندگی و آرمان‌های شهدای مدافع حرم را بیشتر می‌شناسند و در هر مراسم معنوی، دعای دسته‌جمعی مردم ایران، سلامتی و پیروزی مدافعان حرم و آزادی مردم مظلوم کشورهای جنگ‌زده است.
مردم ایران به یاد روزهایی که در جنگ۸ساله دفاع مقدس برای رزمندگان لباس گرم می بافتند وآجیل بسته بندی می کردند این روزها نیز خاطرات روزهای جنگ برایشان زنده شده است وبا جان دل برای رزمندگان ومدافعین حرم هدایایی را ارسال می کنند.
خواهر شهید فیروز آبادی می گوید روزی که پیشنهاد تهیه لباس گرم برای مدافعین حرم داده شد تمام روزهایی که برای رزمندگان دفاع مقدس کار می کردیم برایم تداعی شد ووظیفه خود دانستم که امروز هم به مدافعان حرم کمک کنم وکوچکترین کار من تهیه لباس گرم برای رزمندگان بود.
یوسف نژادیکی دیگر از بانوانی است که هدف خود از حضور در این برنامه را عشق به اهل بیت می داند .
این بانوی بزرگوار قاینی گفت:دعای همه ما ظهور امام زمان (عج)ورسیدن پرچم عدل الهی به دست صاحب اصلیش است.
منجم از دیگر بانوانی است که درراه کمک به مدافعان حرم بادستان پرتوانش کلاه می بافد.
وی می گوید:مادرومادربزرگهای ما از کمک به رزمندگان برایمان تعریف کرده بودند اما خودمان این موضوع را درک نمی کردیم واینک آن حسی که آنها در پشت جبهه های ۸سال دفاع مقدس داشتند برایم به عینه دیده شد وبسیار خرسندم که دین خودرا این گونه به مدافعین حرم ادامی کنم.
این بانوی فعال قاینی می گویداگرچه لیاقت حضور در جبهه های مقاومت را ندارم اما این کلاهایی که بافته می شود به عشق رزمندگانی است که در جبهه های مقاومت ازحریم ولایت دفاع می کنند وماهم با ارسال این هدیه کوچک می خواهیم در کار بسیار بزرگ برادران خود سهیم باشیم ولذا تصمیم گرفتم با قدمی کوچک در فصل سرما برادران خویش را در جبهه مقاومت سوریه حمایت نمایم واز همه رزمندگان می خواهیم سلام مارا به عمه سادات حضرت زینب(س)وحضرت رقیه(س)برسانند .
احمدی که خود خواهر شهید است می گوید در دوران هشت سال جنگ تحمیلی ، مردان در خط مقدم وبانوان پشت جبهه در تلاش بودند وهرکسی به نحوی ادای دین میکرد.
وی می گوید این کمک ها باعث تقویت روحیه رزمندگان اسلام بود واینک با این کار دین خودرا به رزمندگان جبهه های مقاومت ادا می کنیم.
احمدی می گوید:همه بدانند که همه ما تحت لوای اسلام هستیم وپیرو همان پیامبر مهربانیم که همیشه مدافع مظلوم و ستمدیدگان بود.
این بانوی قاینی در ادامه گفت:مدافعان حرم اقتدا به شهدای کربلا کردند و ادامه دهنده راه شهدای هشت سال دفاع مقدس هستند پس ما هم با الگو گرفتن از مادران خود که در جنگ تحمیلی پشتوانه مردان وپسران سرزمین خود بودند کمک به این عزیزان را وظیفه خود می دانیم تا بتوانیم گوشه ای از دغدغه های این عزیزان را کم کنیم.
این خواهر بزرگوار شهید می گوید:کلام من به مدافعان حرم خواهر امام حسین (ع)این است: خوشا به سعادتتان که اینچنین مدال افتخاری نصیب شما شده است.
ان شا الله کربلایی باقی بمانیدواگر به دیدار حق شتافتید سلام ماراهم به بی بی دوعالم حضرت زینب کبری(س) برسانید
واما ماکه از قافله جا ماندیم اقتدا میکنیم به مادر شهیدان حضرت زینب (س)که نگذاشت خون شهدا پایمال شودو از صمیم قلب میگویم بی بی جان اگر رزمندگان ما در دفاع از حرمت با خونشان درخت اسلام را آبیاری کردند ما هم با سیاهی چادرمان که یادگار شماست به عنوان زن مسلمان این مهم را حفظ خواهم کرد واز خدا میخواهم فردای محشر که ندا برمی آید این الزینبیون تحت لوای ولای شما قرار بگیرم.
محرابی بانوی دیگر قاینی است که می گویدهمه باید بدانند که در دورترین نقاط کشور هم مردم به فکر مدافعان حرم ورزمندگان جبهه های مقاومت هستند واین کوچکترین کاری است که برای رزمندگان انجام می دهیم وقطعا وقتی این خبرها به گوش رزمندگان ما در جبهه های مقاومت برسد یقین بدانید که این خود باعث افزایش روحیه آنها می شود.
دهقان پور یکی دیگر از بانوانی است که خود فرزنده رزمنده دوران دفاع مقدس است ودر اجرای این برنامه ها وجمع آوری کمک به رزمندگان جبهه های مقاومت نقش مهمی دارد این بانوی فعال در گفتگو با خبر نگار ما گفت: در طول هشت سال جنگ تحمیلی، پشت جبهه ها و سنگرها بانوان فعال، حضوری چشمگیر داشتند و حال دوباره با تکرار تاریخ، بانوان و جوانان ما خود را نشان داده اند .
وی ضمن تقدیر وتشکر از بانوان شهرستان قاین که دراین امر خدا پسندانه حضور فعالی داشته وبا ارسال کمک های نقدی وغیر نقدی خود در این کار سهیم بوده اند گفت: قطعاانجام این کارها باعث تقویت روحیه رزمندگان می شود.
دهقان پورگفت: رزمنده‌های ما همین ‌که می‌بینند مردم برای تهیه لباس گرم آنها، این‌طور تلاش می‌کنند، دلشان گرم می‌شود.
وی افزود: از خیلی از خانم‌ها شنیده‌ام دوست دارند مدافع حرم باشند وهمین کمک به تهیه وسایل موردنیاز رزمنده‌ها می‌تواند آنها را به آرزویشان برساند.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا