سیاسی

تخصیص ۴۵۰میلیون تومان اعتباربه طرح ساماندهی پسماند شهرستان قاین

به گزارش نسیم قائن ، جلسه مدیریت پسماند شهرستان قاین با حضور مسئولین شهرستان در محل اتاق جلسات فرمانداری شهرستان برگزار شد.
بسملی سرپرست اداره محیط زیست شهرستان قاین در این جلسه گفت:از سال ۱۳۸۵ درگیر مسئله پسماند شهرستان هستیم وکارگروهها وجلسات متعددی گرفته شده است اما اتفاق خاصی دراین مدت نیفتاده است وگزارشات هم ارائه می شواما هیچ اقدامی صورت نمی گیرد.
وی گفت: دستگاههای مربوطه باید براساس قانون بر مکان های متعددی که در سطح شهرستان داریم وبه نوعی بر محیط زیست ما تاثیر دارند نظارت بیشتری داشته باشند.
ایوب نژاد معاون خدمات شهری شهرداری قاین گفت:طرح مدیریت پسماند شهرستان قصه طولانی دارد واز سال ۸۸استارت این کار زده شد وایراداتی بر طرح مطالعاتی در سازمان شهرداریها وارد شد که با اجرای طرح موافقت نشد
وی افزود:در سال جاری نیز طرح ساماندهی پسماند شهرستان تهیه شد ومورد تایید معاونت خدمات شهری شهرداری ها قرار گرفت و۴۵۰میلیون تومان اعتبار به این طرح تخصیص یافت
ایوب نژاد ادامه داد: برای این طرح ۹۰۰میلیون تومان به استان تخصیص یافته بود که در ابتدا قرار بود این میزان به شهرستان قاینات داده شود ولی استان اعلام کرد که بر اساس تصمیم سازمان این هزینه باید به دوشهر تخصیص یابد ولذا نصف اعتبار به قاین ومابقی به مرکز استان اختصاص یافت.
وی گفت:زمین دفن محل زباله به میزان۶۰هکتار توسط اداره منابع طبیعی به شهرداری قاین واگذار شد ه است
ایوب نژاد بابیان این که پس از ابلاغ مدیریت پسماند کارهایی توسط شهرداری انجام شد واین گونه نبوده است که ما کاری انجام ندهیم حتی طرح تفکیک زباله از مبدا با همکاری بخش خصوصی در سطح شهر در حال انجام است اما موارد مربوط به زمین مربوطه ، زمان بَر بود که پیگیری های زیادی انجام شد.تا سرانجام به نتیجه رسید.
بیکی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری قاین در جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان اظهارداشت:: در حوزه مدیریت پسماند هر دستگاهی وظیفه ای برعهده دارد و حیطه اختیاراتش نیز تعریف شده که متأسفانه خیلی از این وظایف و اختیارات در این حوزه عملیاتی نمی شود.
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری در ادامه بیان داشت: متولی مدیریت پسماند در نقاط شهری، شهرداری ها هستند که باید برای مدیریت پسماند در حوزه شهری یک طرح جامع مدیریت پسماندی داشته باشند.
معاون فرماندار خاطرنشان کرد: در بحث طرح مدیریت پسماند در سطح شهرستان، محیط زیست بعنوان دستگاه متولی اصلی و شهرداری ها، بخشداری ها و دهیاری ها بعنوان دستگاه همکار بایستی تعامل و همکاری لازم را با محیط زیست داشته باشند.
بیکی با اشاره به اینکه خشک سالی های ۱۸ ساله تأثیرات بسزائی در مباحث زیست محیطی داشته است گفت: همه مسئولین باید در بحث حفظ و نگهداری محیط زیست نهایت سعی و تلاش خودشان را بکار گیرند و در بحث مدیریت پسماند و مباحث زیست محیطی فرهنگ سازی و اطلاع رسانی لازم در سطح جامعه انجام دهند.
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری در پایان، تصریح کرد: نگهداری و حفظ محیط زیست وظیفه همگانی است و دلیل توجه به صنایع سبز و تولیدات سبز، نیز همین است.
در این جلسه نوربخش مسئول شرکت بازیافت نگین با بیان این که این شرکت مدتی است که در بخش هایی از سطحش هرکار تفکیک زباله را آغاز کرده است گفت: برای اجرای این طرح نیازمند همکاری بیشتر مسئولین هستیم .
وی با بیان این که قوانین سختی در جلوی پای یک شخص برای دریافت وام قرار دارد گفت: لذا با همه تلاشی که کردیم نتوانستیم برای گسترش طرح مان وام مورد نظر را دریافت کنیم.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا