سیاسی

تخصیص ۱میلیاردتومان اعتبار به قاینات خارج از اعتبارات استانی

به گزارش نسیم قائن ، استاندار خراسان جنوبی عصر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان قاینات و در جمع مدیران این شهرستان گفت:دولت تدبیر و امید برغم تنگناهای شدید مالی و پروژه های نیمه تمام عمرانی بسیاری که از گذشته بر جای مانده بود در حوزه اقتصادی به توفیقات بسیار مناسبی دست یافته است.
پرویزی ، به توفیقات دولت در حوزه نفت و گاز اشاره کرد و ادامه داد: در ابتدای شروع به کار دولت ، تولید نفت ایران تقریباً قطع شده بود اما در شرایط فعلی بالغ بر دو میلیون بشکه فروش نفت ایران است که موفقیتی بزرگ محسوب می شود.
وی با بیان اینکه در حال حاضر روزانه نزدیک به ۶۵۰ میلیون متر مکعب تولید گاز کشور است، گفت: در زمینه توسعه میادین گازی و نیز افزایش بهره برداری از میادین نفتی ایران به سطح بسیار مطلوبی رسیده است.
وی خاطر نشان کرد: علی رغم محدودیت های اعتباری که دولت با آن مواجه بود در سه سال اخیر بالغ بر ۵ میلیون لیتر قیر رایگان در اختیار وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و حتی آموزش وپرورش قرار گرفته است که اقدامی مهم در راستای توسعه مباحث عمرانی و ساخت و ساز در کشور است.
وی با بیان اینکه در دولت یازدهم ۲ برابر از حیث امکانات و اعتبارات نسبت به سنوات گذشته به شهرداری ها و دهیاری ها که ورشکسته شده بودندکمک شده است، گفت: در حوزه کشاورزی نیز در زمینه خرید تضمینی گندم از کشاورزان در سال های گذشته اقدامات بسیار مناسبی صورت گرفته است.
مقام عالی دولت در استان، به خشکسالی های چندین ساله دراستان اشاره کرد وافزود: برغم این مسئله در خصوص تامین منابع آبی مورد نیاز خصوصا در حوزه روستایی و مجتمع های آبرسانی در دولت یازدهم اقدامات بسیار خوبی به انجام رسیده است.
پرویزی ، به اقدامات دولت در زمینه توسعه راه ها و روکش و بهسازی محورهای مواصلاتی اشاره کرد و گفت:دولت دراین مدت درراهها اقدامات بسیارخوبی درروکش آسفالت وبهسازی ودرراههای اصلی وروستایی داشته است که قابل مقایسه با دولتهای گذشته نیست.
وی گفت:در بخش بهداشت و درمان نیز دولت یازدهم با اجرای طرح تحول سلامت سالانه بالغ بر ۲۰ هزار میلیارد تومان در زمینه کمک به هزینه های درمانی و توسعه بهداشت خانوارها هزینه می کند.
وی ساخت بیمارستان های تازه تاسیس در دولت یازدهم را مورد تاکید قرار داد وافزود: با اجرای طرح تحول سلامت دولت در این مدت ۱۱میلیون نفر را که تحت پوشش هیچ بیمه ای نبودند را تحت پوشش حمایت های بیمه ای قرار داد و هزینه های درمان خانواده ها را تا حدبسیار زیادی کاهش داد.
وی خروج از رکود و ایجاد ثبات و آرامش در بازار وتورم زیر۹درصدرا از دیگر دستاوردهای مهم دولت در زمینه های اقتصادی دانست و تصریح کرد: این دولت درطی این سالهاآرامش وثبات را به بازاربرگرداند وباعث آرامش مردم شد.
وی افزود:رشد اقتصادی کشور در سال های اخیر مطلوب بوده اما برای رسیدن به نقطه مطلوب هنوز فاصله داریم.
استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد؛ در حوزه تولید در همه بخش ها تحولاتی صورت گرفته است واز رکود خارج شده ایم ورشد منفی اقتصادی به مثبت۱/۲درصد رسیده است.
مهندس پرویزی اظهارداشت: درگذشته آمار بیکاری را ۷درصد می گفتند وما می دانیم که این درست نیست واین آمار مربوط به سرشماری سال۹۰است ولذا باید آمار به گونه ای باشد که درآن بلوف گویی ودروغ گویی وعوام فریبی نباشد وباید تلاش شود که اقدامات واقعی انجام شده را دردولت تدبیر وامید بگوییم ومشکلاتی که به وجود می آیدصادقانه با مردم درمیان بگذاریم .
وی تزریق روحیه امیدواری به آینده را از مهمترین وظایف مدیران در شرایط فعلی برشمرد و یادآورشد: مسئولین باید با یادآوری و انعکاس خدمات و اقدامات دولت یازدهم مردم را نسبت به آینده کشور و استان امیدوار کنند چرا که ناامیدی مردم هزینه های بسیار زیادی را به نظام و انقلاب اسلامی تحمیل خواهد کرد.
استاندارخراسان جنوبی گفت:توجه به شهرستان قاین وزیرکوه وشهر های استان جدی خواهد بود وتلاش می کنیم که ذهنیت را کمرنگ کنیم که همه موضعات در مرکز استان است وتوسعه یک جهتی ویک بعدی کمک به استان نمی کند باید به گونه ای تدبیر داشته باشیم که همه رشد متعادلی داشته باشند.
وی افزود:بخشی ازمشکلات شهرستان همانند دیگر شهرهای منطقه است ومطمئن باشید برای حل مشکلات تلاش خواهیم کرد واگر به نتیجه نرسیدیم دلیل را به صراحت خواهیم گفت که ما نتوانسته ایم کاری بکنیم.
استاندار خراسان جنوبی در خصوص کمبود های درمانی ومتخصصین گفت: این موضوع را حتما پیگیری خواهیم کرد .
وی افزود: مازاد بربودجه تخصیص یافته، ۱میلیاردتومان به شهرستان قاین کمک خواهیم کرد تا چند پروژه شاخص برزمین مانده با این پول به مرحله بهره برداری برسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا