سیاسی

تخصیص اعتبار مهمترین مشکل بیمارستان دوم قاین/ آغاز پرداخت مطالبات کادر درمانی و پرستاران قاین از هفته آینده

به گزارش نسیم قائن ، دکتر عارفی فر رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان که عملیات اجرایی بیمارستان دوم قاین آغاز شده و به نسبت اعتبار تخصیص داده شده از پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردار است، گفت بیمارستان دوم قاین با ۱۰هزار و۵۰۰ متر مربع در ۳ طبقه و با ۱۴ درصد پیشرفت فیزیکی در فاز اول در حال انجام است و مهمترین مشکل فعلی پروژه تخصیص اعتبار است که امیدواریم با همدلی و هماهنگی که در سطح شهرستان و استان وجود دارد این مشکل مرتفع گردد .
وی گفت: برای ساخت فاز اول بیمارستان ۱۵ تا ۲۰ میلیارد مورد نیاز است که در سال ۹۷ از اعتبار ۷ میلیاردی که نماینده شهرستان از محل ماده ۱۸۰ اختصاص داده است ۲ میلیارد تخصیص یافته است و از اعتبار سال ۹۸ که بالغ بر ۶ میلیارد تومان است ۱۵۰ میلیون تومان تاکنون تخصیص یافته است و نماینده شهرستان و استانداری و دانشگاه علوم پزشکی باید پیگیر اعتبارات بیمارستان دوم قاین باشند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین در خصوص طرح های توسعه بیمارستان شهدا نیز می گوید در تصفیه خانه بیمارستان، توسعه اتاق عمل، ایجاد بخش روان پزشکی، مراقبت های ویژه نوزادان، درمانگاهی، آزمایشگاه مرکزی، خانه های بهداشت، سایت اداری، فضای سبز، مرکز پیام اورژانس، تهیه تجهیزات پزشکی، ایجاد بایگانی ریلی و ساختمان ام آر آی و همراه سرای بیمار و بعضاً با کمک و مشارکت انجمن خیرین شهرستان میلیارد ها تومان هزینه و شرایط مناسبی در ارائه خدمت به بیماران و شهروندان فراهم آمده است .
وی همچنین در ادامه گفتگوی خود از احداث مرکز جراحی و درمانگاه عمومی آستان قدس رضوی در قاین خبر داد و افزود این مرکز درمانی با ۲۰۰۰ متر مربع زیربنا و بیش از ۱۰ میلیارد تومان اعتبار از سوی آستان قدس رضوی در بلوار بامشاد احداث و تجهیز می شود .
دکتر عارفی تعیین تکلیف دانشکده پرستاری پس از چند سال بلاتکلیفی را از دیگر اقدامات حوزه بهداشت و درمان شهرستان نام برد و اظهار داشت وفاق و همدلی در شهرستان سبب شد تا با اختصاص اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد تومان ساختمان دانشکده پرستاری مجددا احیا و با أخذ ردیف بودجه مستقل برای دانشکده اتفاق بسیار خوبی در این حوزه رقم بخورد و رشته های آموزشی کارشناسی و کارشناسی ارشد مجتمع سلامت و دانشکده ارتقاء پیدا کند .
رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین همچنین خبر خوشی برای کادر درمان و پرستاران داشت و افزود از هفته آینده ۵۰ درصد مطالبات ماهیانه عزیزان که از آبان ماه ۹۷ را شامل می شود بصورت مستمر و ماهیانه پرداخت می شود و از آنجائیکه بیمارستان ۱۶۷۵۰۰۰۰۰۰۰ ریال از بیمه ها طلب دارد و از طرفی کل بدهی پرسنلی کمتر از ۱۰ میلیارد است هیچگونه مشکلی در تأمین اعتبار معوقه وجود ندارد .
وی در خصوص تأمین تجهیزاتی ام آر آی نیز گفت مجوز ام آر آی محفوظ است و ساختمان مربوطه با ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی با کمک خیرین در حال احداث است و امیدواریم بعد از انتخابات بتوانیم دستگاه ام آر آی را در بیمارستان داشته باشیم .
رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین در خصوص ارائه خدمات درمانی به شهروندان نیز گفت به بیش از یک میلیون نفر خدمات درمانی ارائه شده است و در طرح کنترل فشار خون با تلاش مسئولانه مجریان طرح پوشش آماری ۱۰۶ درصد و در بحران بیماری آنفلانزا نیز ۳ برابر مدت مشابه خدمات درمانی و بالینی ارائه شده است و امیدواریم با آغاز به کار ۱۲ نیروی متخصص جدید در بیمارستان شهدا شاهد ارائه خدمات بیشتر به مراجعین باشیم .
عارفی از برداشتن قانون ممنوعیت دانشجوی خارجی برای شهرستان قاینات نیز خبر داد و گفت: مجوز جذب ۱۷ نفر نیروی پیمانی و قراردادی به شبکه بهداشت و درمان شهرستان داده شده است که امیدواریم تا پایان سال تکلیف جذب نیروها نیز مشخص شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا