سیاسی

تحولات سوریه| ادامه عملیات گسترده ارتش در غوطه / ۲۵۰ کشته و زخمی در درگیری داخلی تروریست‌ها در شمال سوریه

به گزارش نسیم قائن ، در دمشق، جنگنده‌ها و یگان توپخانه‌ای ارتش همچنان مواضع و استحکامات گروه‌های تروریستی را در غوطه شرقی در حومه دمشق هدف قرار می‌دهند.
ارتش سوریه از صبح امروز مواضع گروه‌های تروریستی را پس از عقب‌نشینی از شهرک النشابیه برای تجمیع نیروها هدف قرار می‌دهد. مواضع تروریست‌ها در محور حرستا هم هدف حملات جنگنده‌های ارتش قرار دارد.
این در حالی است که گروه‌های تروریستی از صبح امروز محله‌های مسکونی دمشق را با خمپاره و گلوله هدف قرار می‌دهند و این حملات همچنان ادامه دارد.
در شمال سوریه، ارتش ترکیه شهرک «جندیرس» در حومه عفرین را به شدت گلوله‌باران می‌کند که این مناطق شاهد فرار دسته‌جمعی مردم است، توپخانه ارتش همچنین شهرک «راجو» را هدف قرار می‌دهد، هدف ارتش ترکیه و گروه‌های مسلح وابسته به آن رخنه به این جبهه و محاصره شهرک از سمت غربی شهر عفرین است، نظامیان ترکیه‌ای همچنین جاده کوه الاحلام را هدف قرار می‌دهند که یکی از جاده‌های اصلی مواصلاتی عفرین به دیگر مناطق است، هدف قرار می‌دهند که به گفته منابع میدانی این وضع نشان می‌دهد که ترکیه به دنبال محاصره عفرین و قرار گرفتن این شهر در تیررس آتش به ویژه پس از بمباران تمام راه‌هایی است که غیرنظامیان و خودروهای حامل کمک‌های انسانی طی می‌کنند.
خبر دیگر اینکه دامنه درگیری‌ها میان باندهای تروریستی موسوم به جبهه تحریر سوریه و هیئه تحریرالشام گسترش یافته به طوری که این درگیری‌ها به حومه غربی حلب و تمام حومه شمالی ادلب تا منطقه اطمه و مرزهای ترکیه شده است، به طوری که چند شهرک قربانی این باندهای تروریستی شده است،درگیری‌های خونین میان دو طرف ادامه دارد و دو طرف از انواع سلاح‌های سبک و سنگین استفاده می‌کنند که این وضع سبب ایجاد رعب و وحشت در میان ساکنان غیرنظامی این مناطق شده است.
عبدالله المحیسنی سرکرده سعودی تروریست‌های تحریرالشام به هلاکت و زخمی شدن ۲۵۰ تروریست تحریرالشام و جبهه تحریرسوریه در نتیجه درگیری‌های گروهی میان آنها که برای ششمین روز متوالی در ادلب و حومه غربی حلب ادامه دارد،‌اعتراف کرده است.
رسانه‌های حامی گروه‌های تروریستی به هلاکت یاسر عرب سرکرده نظامی تحریرالشام و زخمی شدن ابومالک التلی که سرکرده النصره در قلمون بود، در نتیجه کمین باند جبهه تحریر سوریه و هلاکت ۴۰ عضو گروه تحت فرمانش اشاره کرده‌اند.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا