سیاسی

تحولات سوریه|تشدید تجاوزات نظامی ترکیه به «عفرین»/ استحکامات تروریست‌ها در عمق غوطه درهم شکسته شد+تصاویر اختصاصی

به گزارش نسیم قائن ، ارتش سوریه همچنان به عملیات نظامی خود در عمق غوطه شرقی در سایه تسریع روند عقب‌نشینی گروه‌های تروریستی ادامه می‌دهد.
بر اساس این گزارش، ارتش سوریه توانست شهرک «المحمدیه» در مجاورت شهرک «بیت‌نایم» را پس از درگیری با تروریست‌های باند فیلق‌الرحمن آزاد کند، این عملیات با وجود خندق‌های زیاد و گذرگاه‌های آبی که تروریست‌ها برای مانع‌تراشی در برابر پیشروی ارتش ایجاد کرده بودند، به‌سرعت انجام شد.
در حال حاضر عملیات ارتش به‌سمت شهرک‌های «الاشعری و جسرین» ادامه دارد تا پس از آن تا عمق غوطه در شهر‌های «سقبا، کفربطنا حموریه، مسرابا و عربین» امتداد یابد که با توجه به وجود ساختمان‌های مسکونی و ویژگی‌های متفاوت آن نسبت به دیگر شهرهای غوطه که باغات و اراضی کشاورزی آن را احاطه کرده،‌ شاهد درگیری‌های شدید خواهد بود.
به‌گفته یک منبع میدانی،‌ ارتش خطوط کمک‌رسانی به تروریست‌های جبهه النصره را در محورهای متعدد غوطه شرقی قطع کرده و به تحرکات خود از یک شهرک به شهرک دیگر ادامه می‌دهد تا مجال و فرصتی برای گروه‌های تروریستی به‌منظور ایجاد خطوط دفاعی جدید یا ضدحمله به نیروهای پیشرو فراهم نشود.
نیروهای ارتش همچنین در محور حرستا پیشروی می‌کنند در حالی که درگیری‌های شدیدی با تروریست‌های احرارالشام در آن جبهه جریان دارد.
جنگنده‌های ارتش هم مواضع جبهه تروریستی النصره و تجمعات در شهرک‌های «سقبا، حموریه وحوش الاشعری» و خطوط کمک‌رسانی به آنها در محور الریحان را که سه کیلومتر از شهر «دوما» فاصله دارد،‌ بمباران می‌کنند.
در شمال سوریه هم ارتش ترکیه و گروه‌های مسلح مورد حمایت آن به تجاوزات خود به شهر عفرین در حومه شمالی حلب ادامه می‌دهند، جنگنده‌های ترکیه‌ای مناطق «میدانکی، شرا، معبطلی و جندیرس» و تمام راه‌های منتهی به این مناطق را بمباران می‌کنند.
از سوی دیگر شهر عفرین شاهد ورود بیش از ۱۵۰ نفر از ساکنان شهرک‌های جندیرس،‌ راجو، بلبل و الشیخ حدید و مناطقی که ارتش ترکیه اشغال کرده‌اند، بوده است.
حملات خمپاره‌ای تروریست‌ها به کفریا و فوعه
خبر دیگر اینکه گروه‌های تروریستی تکفیری بار دیگر با خمپاره شهرک‌های تحت محاصره فوعه و کفریا در حومه شمالی ادلب را هدف قرار دادند که به زخمی شدن شماری از مردم بی‌دفاع این مناطق منجر شد.
تصاویر اختصاصی تسنیم از عملیات ارتش در المحمدیه و استحکاماتی را که تروریست‌ها در عمق غوطه شرقی ایجاد کرده‌اند، در زیر مشاهده می‌کنید:
انتهای پیام/*

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا