سیاسی

تحلیل عراقچی از «شکست قطعنامه ضد ایرانی» در شورای امنیت

به گزارش نسیم قائن ، سید عباس عراقچی در حاشیه همایش ملی دیپلماسی آب و فرصت های هیدرو پلتیک غرب آسیا صبح روز سه شنبه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در باره شکست قطعنامه ضد ایرانی در جلسه شب گذشته شورای امنیت سازمان ملل اظهار کرد : فکر می‌کنم که مغرضانه بودن این اتهامات در نحوه تنظیم گزارش کارشناسی کمیته تحریم یمن در شورای امنیت کاملا روشن بود.
این دیپلمات ارشد کشورمان افزود: اعضای کمیته تحریم یمن در شورای امنیت حتی قبل از این‌که به ایران برای بررسی و شنیدن حرف های ما بیایند، قضاوت خود را داشتند و میزان تاثیرگذاری دیگران در این گزارش مشخص بود.
عراقچی گفت: بر اساس این گزارش یک طرفه، آن‌ها بنا داشتند در شورای امنیت قطعنامه ای که به ایران هم اشاره داشته باشد تصویب کنند که ناکام ماندند و این شکست چندباره دولت آمریکا برای کشاندن ایران به شورای امنیت است.
وی در این ارتباط تصریح کرد :در طول یکسال گذشته دولت آمریکا چندین بار تلاش کرده پای ایران را مجددا به شورای امنیت باز کند و هر بار ناکام مانده است ، چه در بحث آزمایشات موشکی و چه درباره آشوب های داخلی و همچنین بحث یمن این تلاش هارا داشتند و شکست خوردند و این نشان دیگری از انزوای آمریکا در صحنه بین المللی و اقتدار جمهوری اسلامی ایران در این عرصه است .
معاون وزیرامور خارجه تاکید کرد :ما حتما به سیاست‌های خود در منطقه به آن شکلی که تامین کننده منافع کشورمان هست ادامه می‌دهیم.
انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا