سیاسی

تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی درسایه همراهی وهمدلی مردم ومسئولین

به گزارش نسیم قائن ، احتشام رئیس اتاق بازرگانی استان خراسان جنوبی در نشست بررسی تحقق اقتصاد مقاومتی،اقدام و عمل در شهرستان قاین با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتی بیان داشت: اقتصاد مقاومتی راه نجات کشور است واگر می خواهیم از وابستگی نجات پیدا کنیم ویک کشور خوداتکاباشیم باید به مولفه های اقتصاد مقاومتی بیشتر توجه داشته باشیم.
وی بیان داشت:حمایت از تولید ملی وصنعت وکشاورزی،مردمی نمودن اقتصاد مقاومتی از مولفه هایی است که رهبری در اقتصاد مقاومتی برآن تاکید داشته اند.
احتشام گفت:حمایت از تولید ملی بسیار مهم است وباید به سمت استفاده از همه ظرفیت های کشور رفت واین باید یک فرهنگ شود.
رئیس اتاق بازرگانی استان بابیان این که مردم نقش مهمی در اقتصاد مقاومتی دارند گفت: قطعا اگر اقتصادمقاومتی به دست مردم بیفتد با همفکری وهمیاری وهمکاری در تمام زمینه هاموفق خواهند بود.
احتشام بااشاره به محصولات استراتژیک منطقه گفت: در همین منطقه خودمان فرصت های اشتغال وارزش افزوده محصولاتی همچون زرشک وزعفران صادر می شودوسوال این است که برای جلوگیری از خام فروشی این محصولات در راستای اقتصاد مقاومتی اقدام وعمل چه اقدامی در منطقه صورت گرفته است؟
وی گفت: باید تولیدات ما علمی وبه سمت تولید دانش بنیان پیش رود.
رئیس اتاق بازرگانی استان اظهارداشت:بخش خصوصی وبخش دولتی می توانند برای تحقق اهداف نظام واهداف ملی تلاش کنند وفضای کسب وکار وتولید وسرمایه گذاری را به سمت عملیاتی شدن پیش ببرند.
وی افزود:فضای کسب وکار وتولید وسرمایه گذاری باید تسهیل شود که در این زمینه صحبت زیاد می شود اما عملا کاری انجام نمی شود.
احتشام با اشاره به تصویب قانون بهبود فضای کسب وکار گفت: این قانون تصویب شده است ومهم اجرایی شدن قانون است که باید به مرحله اجردرآید.
وی افزود: بایدآرامش را به فضای کسب وکا روسرمایه گذاری برگردانیم وفضای جامعه را بایدبه سوی همراهی وهمدلی وبا هم بودن بین مردم ومسئولین پیش ببریم تابتوانیم اهداف اقتصادی را تحقق بخشیم.
احتشام تصریح کرد؛سرمایه گذاری وایجاد اشتغال واقتصاد مقاومتی احتیاج به آرامش در فضای کسب وکار دارد.
وی در خصوص سود تسهیلات بانکی گفت: با این نرخ تسهیلات بانکی نه افرادی که پول دارند ونه افرادی که می خواهند از تسهیلات استفاده کنند برایشان مقرون به صرفه است که وارد چرخه تولید شوند ولذاسیاست های پولی ومالی باید اصلاح شود تا چرخ دنده های صنعت وتولیدبه حرکت درآید.
احتشام گفت:در بخش سیاست های پولی ومالی هنوز نتوانسته ایم کاری کنیم که چرخ دنده های صنعت وتولید را به حرکت درآوریم.
وی درپایان افزود:بخش خصوصی تلاش، اندیشه وهمت خودرا در راه اشتغال وسیاست های کلان اقتصادی گذاشته است وفعالان اقتصادی ما جزء ایثار گران وسربازان خط جبهه اقتصادی هستند ونیاز به حمایت وهمیاری شما مردم دارند.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا