سیاسی

تحصیل در۸۵ درصد دانشگاههای کشور بدون آزمون از سال آینده /جذب دانشجو متناسب با نیاز منطقه باشد

به گزارش نسیم قائن ، دکتر صدیقی معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان امور دانشجوئی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، درحاشیه افتتاح سالن ورزشی و کلنگ زنی فاز۲ دانشگاه بزرگمهر قاین ، نشست با جمعی از دانشجویان واساتید دانشگاها بزرگمهر گفت: توسعه آموزش عالی پس از پیروزی انقلاب اسلامی توسعه بسیار شگرفی بوده است.
وی افزود:در دسترس قرار دادن آموزش عالی برای همه قشرهای مختلف جامعه در حال حاضر امکان پذیر است و از سال آینده حدود ۸۵ درصد دانشگاهها بدون آزمون امکان پذیر خواهد بود.
صدیقی درادامه گفت:بیش از ۲۸۰۰ واحد آموزش عالی در کشور داریم که نیاز های جدی و امکانات زیادی را می طلبد که به راحتی قابل تامین نخواهد بود.
معاون وزیر علوم و تحقیقات با بیان این که صندلی های خالی زیادی در مجموعه آموزش عالی داریم گفت: بایستی دانشگاهها به سمتی بروند که متناسب با نیاز جامعه و منطقه جذب دانشجو داشته باشند.
وی به طرح احداث زمین های چمن مصنوعی در داخل دانشگاههای کشوراشاره کردو گفت: راه اندازی خوابگاههای دانشجویی با در اختیار گذاشتن منابع بانکی با تنفس ۲ ساله به خیرین از جمله طرحهایی است که دانشگاه می تواند با همکاری خیرین نسبت به ساخت خوابگاههای دانشجویی اقدام کنند.
دکتر صدیقی با بیان این که دانشگاه یک نهاد انسان ساز است و باید افزایش کیفیت در آموزش عالی مدنظر باشد گفت: در ساخت و تکمیل فاز ۲ آموزشی دانشگاه بزرگمهر قاین از اعتبارات ملی کمک خواهیم کرد.
کریمی فرماندار قاین در این مراسم با بیان این که دانشگاه کلید آینده کشور است گفت:دانشگاه، انسان ها وسرمایه های اجتماعی و نیروی انسانی ماهر، آگاه و توانمند برای اداره جامعه در حوزه های مختلف را تربیت می کند.
وی در ادامه، با اشاره به اینکه در عصری به سر می بریم که قدرت در دانائی است؛افزود: دانشگاه،کمک می کند انسان به سمت رشد و تعالی در حیطه های مختلف حرکت نماید.
فرماندار قاینات ادامه داد: دانشگاه، کارخانه انسان سازی است که محصول آن تربیت انسان های کارآمد، فرهیخته و توانمند است.
وی دراین جلسه با اشاره به فعالیت های دانشگاه بزرگمهر قاینات و با اشاره به افتتاح سالن ورزشی بزرگمهر قاینات گفت: تکمیل و تجهیز این سالن نیازمند ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار است.
کریمی به پیشرفت ۳۰ درصدی سالن آمفی تئاتر دانشگاه اشاره کرد و گفت: برای تکمیل این ساختمان یک و نیم میلیارد نیاز است و امیدواریم که در تکمیل ساخت و سازهای دانشگاه کمک شایانی به دانشگاه بزرگمهر قاین داشته باشید.
تامین خوابگاه دانشجویی از دیگر درخواست های فرماندار قاینات بود که خواستار همراهی و همکاری بیشتر مسئولین وزارت علوم به شهرستان قاین شد.
حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین نیزدراین جلسه با بیان این که کارهای علمی و ورزشی هردو هدفهای کوتاه مدت هستند گفت:علم را نمی خوانیم به صرف این که دانشمند باشیم بلکه آن را فرامی گیریم که از رهگذر علم به قله انسانیت نائل شویم .
وی ضمن تشکر از مسئولین وزارت علوم از آنها خواست تا به مدیران دانشگاهی اعلام شود که وظیفه حراست و مواظبت از دانشجویان فقط در چارچوب دانشگاه نیست و باید در خارج از محیط دانشگاه نیز تظارت و حراست وجود داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا