سیاسی

تب و تاب کنکوری های قاین از داوطلبان تا پدرومادرها

به گزارش نسیم قائن ، صبح امروز دانشگاه پیام نور قاین حال وهوای خاصی داشت .
دراین لحظه ها دانش آموزانی را می دیدید که استرس وجودشان را فراگرفته بودوآرام وقرار نداشتندوبرخی هم حالت عادی وخنده برلبانشان گل کرده بود.
مادرانی که برای موفقیت فرزندانشان دعا می کردندوبه فرزندشان دلداری می دادند که کنکور تمام زندگی تو نیست وبرای ما همین که سلامتی داری موفقیت است واگر قبول هم نشوی زیاد برای ما مهم نیست .
واما مادرانی هم بودند که موفقیت فرزندان خودرا در قبولی کنکور می دانستند ومی گفتند آرزویمان قبولی فرزندان ما در یکی از بهترین دانشگاههاست وبرای موفقیت آنها از هیچ کاری دریغ نکرده ایم.
در این حال وهوا چند نفر از والدین این دانش آموزان در گفتگو با خبرنگار نسیم قاین ضمن تشکر از مسئولین برگزاری کنکور سراسری به صورت متمرکز دردانشگاه پیام نورکه چند سالی است به این روال برگزار می شود گلایه هایی از مسئولین آموزش وپرورش هم داشتند .
یکی از والدین می گفت: فرزند من در دبیرستان…. درس می خواند وتوقعی که ما نسبت به این مدرسه با توجه به خاص بودن خود دارد ،داشتیم این بود که برنامه های بیشتری برای کنکور داشته باشند که متاسفانه فرزندم از برنامه ها راضی نبود وکلاس های جانبی که به صورت خصوصی در شهرستان برگزار می شود کیفیت بهتری داشت
پدر یکی از دانش آموزان که خود فرهنگی است اظهارداشت: رضایت من از برنامه های کنکورآموزش وپرورش ومشاورین در این امر به ۶۰درصد هم نمیرسد وبه نظر من در این شهرستان که استعداد های نهفته زیادی دارد مسئولین بهتر از این می توانستند برای این دانش آموزان کارکنند.
یکی دیگر از والدین دانش اموزان نیز بیان داشت: بر خلاف سایر والدینی که کلاس های کنکور را خیلی مهم می دانند کلاس کنکور را خیلی مفید نمیدانم چرا که تلاش خود دانش آموز هم مهم است.
وی می گوید: سال چهارم فرزندم در هیچ کلاس کنکوری شرکت نکرد وفقط با برنامه ریزی درس خواند وامیدوارم که موفق وموید باشد.
پدر یکی دیگر از دانش آموزان شرکت کننده دراین کنکور سراسری گفت: به فرزندم گفته ام تمام اهدافت به دانشگاه رفتن تنها منتهی نشود چرا که در دانشگاههای ما مهارت آموزی خیلی قوی نیست وحرفه وفن خاصی به دانشجویان آموزش داده نمی شود وفقط دانشگاهها صرف داشتن مدرک است واکثرفارغ التحصیلان ما پس از اتمام تحصیل هیچ تجربه فنی مناسب با رشته خود ندارند ولذا اگر هم فرزندم در کنکور قبول نشد زیاد مهم نیست چرا که هدف یک دانش آموز فقط نباید کنکور باشد اهداف مهم تری هم درراه پیشرفت وجود دارد.
یکی دیگر از والدین می گوید: معاشرت اجتماعی یکی از مهم ترین اهدافی است که در زندگی فرزندان ما باید وجود داشته باشد نه اینکه فقط هدف را درزندگی تحصیلات قرار دهیم وبارها با افراد تحصیل کرده ای برخورد کرده ایم که از لحاظ معاشرت اجتماعی ورفتار برخورد خوبی نداشته اند وبه نظر من شخصیت انسان فقط با تحصیلات عالیه به دست نمی آید.
این درحالی است که اکثر دانش آموزان برخلاف والدین خود موفقیت را تنها قبولی در دانشگاه میدانندولی به هرحال آرزوی هر پدر ومادری است که فرزندانشان موفق باشند وبه قول یکی از والدین کنکور غول بزرگی است که خود ما خانواده هاومسئولین درست کرده ایم وامیدواریم روزی برسد که دانش آموزان دغدغه کنکور وقبولی دردانشگاه را نداشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا