سیاسی

تبدیل کارخانه افلاک ماکارون قاین به کارخانه زنجیره ای تولید محصولات کشاورزی

به گزارش نسیم قائن ، مدیر کل سازمان تعاون روستایی خراسان جنوبی د رمراسم تودیع ومعارفه رئیس جدید اداره تعاون روستایی قاین گفت:مسئولیت دراین شرایط اقتصادی ویژه به جز داشتن یک بارسنگین عرفی ودینی وشرعی واخروی ،چیزی ندارد وکسی هم که وارداین قضیه می شود بایدزکات علم وجسمش را بدهد.
اسفندیاری گفت:کسی که وارد میدان می شود بایدمردم میدان باشدکه آبروی دولت وملت ونظام را حفظ کند.
وی گفت:در بحث تغییرات نگاهی به عقاید ومسائل فکری وسیاسی نداریم واین تغییرات در همه جا هست وخواهد بود
وی با اشاره به موضوع خودکفایی کشور در تولید گندم گفت: تاکنون بالغ بر۱۰/۳۰ تن گندم در کشور تولید شده است وپیش بینی می شود به مرز۱۲میلیون تن برسد واین میزان به مرز صادرات رسیده است .
اسفندیاری گفت:ازسال ۸۴تا کنون واردات گندم داشته ایم وامسال در بحث اقتصاد مقاومتی در زمینه گندم بی نیاز شده ایم .
وی با اشار به میزان خرید گندم در استان خراسان جنوبی گفت: در سال۹۲دراین استان حدود۳۷۰۰تن گندم از کشاورزان خریداری شده بود که این میزان درامسال تاکنو ن بالغ بر ۲۰هزارتن گندم فقط توسط شرکت تعاونی استان رسیده است وباتوجه به خشکسالی های اخیر افزایش این میزان نشان از مدیریت صحیح وبرنامه ریزی ونگاه ویژه است که می توانیم به مرز خودکفایی برسیم.
مدیر کل سازمان تعاون روستایی استان اظهارداشت:دربخش کشاورزی ۵/۷رشد اقتصادی داشتهایم وهمین میزان توانسته است دراین چندسال اخیر رشد اقتصادی کشور را مثبت کند
وی با اشاره به فعالیت های سازمان تعاون روستایی گفت:سازمان تعاون یکی از سارمانهایی است که شعار رهبری در اقتصاد مقاومتی را می تواند به مرحله اجرا برساند.
اسفندیاری اظهارداشت: در راستای فعالیت های این تعاون سال گذشته در خراسان جنوبی ۱۰۰میلیون لیتر انواع سوخت ، بالغ بر۴۵هزارنهاده های دامی،۲۵هزارتن آرد توسط تعاونی های روستایی توزیع شده است .
وی افزود: ۲۰۰تشکل در استان داریم ودرروستاهای محروم این تشکلات خدمات ارائه می دهند.
وی بااشاره به تعداد تشکل های شهرستان قاین نیز گفت: بالغ بر ۳۵تشکل در شهرستان داریم که بالغ بر ۳۵هزار نفر عضو این تشکل ها هستند.
اسفندیاری در خصوص تعیین تکلیف امکانات واراضی تعاونی های روستایی گفت: با مدیریت می توان از منابع موجود استفاده کرد وبرنامه تعیین تکلیف این امکانات در دستور کار است وقطعا پیگیر این موضوعات خواهیم بودوساختمانها وامکاناتی که در روستاها بلااستفاده مانده است را می توان با یک برنامه ریزی مناسب استفاده بهینه از آن داشت.
وی در خصوص کارخانه افلاک ماکارونی قاین که متعلق به شرکت تعاونی روستایی است وچند سالی است که تعطیل شده است گفت: با پیگیری های انجام شده احتمالا این کارخانه تبدیل به کارخانه ای برای زنجیره تولید محصولات کشاورزی وفرآوری محصولات کشاورزی خواهد شد
وی اظهارداشت: برای این طرح ۵میلیاردتومان برآورد هزینه اولیه شده است ونیاز به ۷میلیاردتومان سرمایه درگردش دارد وقطعاراه اندازی این مجموعه جزء برنامه های ماخواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا