سیاسی

تبدیل شدن جاده قاین به بلوار آرزوی دیرینه ما بوده است

به گزارش نسیم قائن ، ابتدایی ترین انتظار جامعه از مسئولین ارائه خدمت بی منت در راستای توسعه، پیشرفت و تسهیل امور مردم و پاسخ گویی شفاف به مطالبات شهروندان است و از طرفی تسلیم در برابر اقدام قانونی و کار کارشناسی نیز حداقل انتظاری می باشد که مسئولین از آحاد شهروندان دارند و آن فلسفه وجودی دولت ها و نهادهای عمومی و تشکیل جامعه مدنی است.
اما فراتر از انتظارات فوق که از مدیران اجرایی می رود، توقعات و مراجعاتی است که نخبگان و فعالان اجتماعی – صنفی از امامت جمعه، فرماندار و نمایندگان دارند و بسیاری از اتفاقات و عملکردهای ناقص و نا موفق را به آنها عرضه و مطالبه می کنند .
در این مورد شاید بسیار شنیده باشید؛ مگر شهر مسئولی نداشت؟ مگر بزرگتری ناظر نبود؟ و سئوالات بسیار دیگری که در این مقال نمی گنجد .
در این خصوص جایگاه امامت جمعه با توجه به انتقال مردمی مسائل و کمبودهای فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و نارسایی های مدیریتی و اداری به وی که علاوه بر اطلاع از سیستم های اداری است، توقع و انتظار دوچندانی را برای آحاد شهروندان ایجاد می نماید و پیگیری مضاعفی را از سوی امام جمعه می طلبد به نحوی که نمازگزاران انتظار دارند در خطبه های هفتگی نماز جمعه مسائل و مشکلات آنان و وضعیت مدیریتی و توسعه شهرستان مورد توجه و عنایت امام جمعه باشد .
منتقدین، سیاسیون و مطلعین نیز در موارد بسیاری مطالبات مردمی و امور بر زمین مانده شهرستان را به امامت جمعه و تریبون نماز جمعه ارجاع داده و انتظارات شهروندان را از تریبون مقدس نماز جمعه به نحو قابل توجهی افزایش داده اند .
با این وجود به نظر می رسد مخالفت با پیگیری مطالبات شهرستان از تریبون نماز جمعه یا از لسان امام جمعه در شهرستان که اخیرا پر رنگ تر جلوه گر شده است مسئله ساده و قابل اغماضی نباشد و اهدافی سیاسی، منفعت طلبانه و سازمان یافته را از سوی عده ای بدنبال داشته باشد که بایستی شهروندان توجه کافی به آن داشته باشند .
هر چند شهروندان انتظار دارند مطالبات و مسائل شهرستان و فهرست پروژه های ناتمام، کم کاری ها، سیاسی کاری ها، گروه بندی ها و ناتوانی هایی که سبب عقب ماندگی شهرستان و تأخیر در امور شهروندان است به شفافیت بیشتر و زودتر از تریبون نماز جمعه پیگیری و طرح موضوع شوند، اما عده ای با فضا سازی رسانه ای و شایعه پراکنی انتقاد به برخی عملکردهای فرهنگی، اقتصادی و مدیریتی در شهرستان را بر نمی تابند و توجیه و پاسخ قانع کننده ای را نیز در اختیار شهروندان قرار نمی دهند .
نمونه روشن آن تقاطع بلوار امام رضا(ع) و خیابان معلم، تقاطع شهید کاوه و میدان شهید کاوه است که در دو نامه اداری مهندسین مشاور مشاهیر گستران شرق و محمد فرهادی مدیر کل دفتر فنی، امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک مورد نقد و مخالفت کارشناسی واقع گردیده است ولی بی توجهی کارشناسی در شهرستان همچنان بر آن سایه دارد و هیچ یک از جایگاه های نظارتی و اداری و همچنین طرفداران متعصب و منفعت طلب، سخنی از آن به میان نیاورده اند و نمایندگان مردم در شورا نیز با سکوت حمایت گونه خود راه تسامح در پیش گرفته اند.
طرح این موضوع بسیار مهم و سرنوشت ساز از سوی امام جمعه و مسئول دانستن مجریان طرح در برابر خون به ناحق ریخته عابرین این مسیر و درخواست توجه به استاندارد و نظر کارشناسی را نوعی مخالفت تبلیغ می کنند در حالی که این عده اگر واقعا خیرخواه مردم و دلسوز بودند بایستی گامی در جهت اصلاح و در مسیر قانون بر می داشتند .
حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین در گفتگویی با خبرنگار نسیم قائن ،با اشاره به موضوعاتی که طی روزهای اخیر در خصوص استاندارد نبودن میدان ولیعصر(عج) در جلسات متعدد از لسان ایشان مطرح شده است و این موضوع که واکنش های بسیاری را در برداشته است ؛تبدیل جاده ترانزیتی قاین به بلوار را از جمله آرزوهای دیرینه خود معرفی کرده و اظهار می دارد که بارها گفته ام که به این موضوع که فقط جاده به بلوار تبدیل شود تنها بسنده نکنند؛ بلکه باید این مسیر آینه تمام نمای شهر قاین باشد و محصولات استراتژیک قاین در این بلوار بایستی در معرض دید عموم قرار گیرد .
امام جمعه قاین در ادامه می گوید: آن چیزی که بر آن اصرار دارم و در جلسات متعدد مطرح کرده ام و عده ای از آن برداشت به مخالفت کرده اند، تأکید بر آن بوده است که بایستی استانداردهای قانونی برای این کار مهم رعایت شود .
وی در ادامه اضافه کرد: مستندات ادعای بنده این است که مسیر به استناد کارشناسی مشاورین طرح و بازرسی بازرسین مدیر کل دفتر فنی استانداری، استانداردهای لازم را ندارد و مدارکی مشهود بر این ادله است که میدان و پروژه بر اساس استاندارد و طرح مورد نظر مشاورین اجرا نشده است و اجرای طرح با نقشه مصوب متفاوت بوده و ابعاد میدان و نیز دو خروجی مسیر بر خلاف نقشه و با عرض کمتر احداث گردیده است .
وی ادامه داد: فاز اول میدان ولیعصر در ۶ شهریور امسال به عنوان پروژه های شهرداری وشورای شهر قاین مورد بهره برداری قرار گرفت واین درحالی است که بر اساس مستندات موجود در بازدیدی که ۳۰ مرداد۱۳۹۷ کارشناس دفتر فنی،امورعمرانی وحمل ونقل ترافیک استان از طرح مذکور داشته است مغایرت اجرای میدان ولیعصر (عج) با مصوبات طرح مذکور را اعلام وطی نامه ای در ۱۰ شهریور به شهرداری قاین اعلان داشته است و مسئولین با وجود این که از نواقص مطلع بوده اند، نسبت به افتتاح پروژه اقدام کرده اند.
حجت الاسلام رحمانی با تاکید بر این که مخالف اجرای طرح مذکور و تبدیل شدن جاده به بلوار نیستم گفت: مجددا اعلام میدارم که اگر انتقادی بر میدان از سوی بنده اعلام شده است دلیل بر مخالفت تبدیل شدن جاده به بلوار نیست و تمام گفته های بنده براساس شواهد موجودی است که ارائه می شود .
وی گفت: اصلاح هندسی طرح مذکور باید مورد توجه مسئولین مربوطه باشد که خدایی نکرده اگر حادثه ناگواری دراین محور رخ دهد باید پاسخگوی مردم باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا