سیاسی

تاکید قرآن بروحدت مسلمین/عده ای به نام اسلام بین مذاهب مختلف تفرقه می اندازند

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام اصفهانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن دعوت مردم به تقوای الهی گفت: در هیچ عملی از خدای متعال فراموش نکنید وهر عملی که انجام می دهید خداوند متعال ناظر اعمال وکردارماست.
مسلمانان ممکن است در مذهب با یکدیگر اختلاف داشته باشند اما یک وجه مشترکی بین آنها هست وآن هم که در آیه قرآن هم برآن تاکید شده است تمسک جستن به حبل الله است همه ما شیعه وسنی وهر فرقه ای که باشیم باید متمسک به این ریسمان الهی باشیم ، حبل الله همان تمسک جستن به قرآن و عترت پیامبر (ص)است .
وی افزود : یکی از اموری که دین مبین اسلام بران تاکید فراوان نموده است وحدت بین مسلمانان است وعده ای به نام اسلام بین مردم با مذاهب مختلف تفرقه می اندازند وخود را مدعی اسلام دارند که به عنوان نمونه می توان به حرکات داعش در کشور عراق وکشتار ۱۵۰زن بیگناه در شهر فلوچه عراق اشاره نمود.
این زنان برای اینکه تن به ازدواج با سربازان داعشی با عنوان ازدواج جهادی نداده اند توسط ظالمان تاریخ سر بریده می شوند وهمین افراد که دست به چنین اقدامات خبیثی می زنند ادعای اسلام دارند ومدعی اسلام وقوانین اسلام هستند.
امام جمعه قاین بااشاره به راهپیمایی عظیم روز اربعین در کربلا گفت: حضور بیش از ۲۰میلیون زائر درکشور عراق وامنیتی که دراین کشور برقرار شده بود می توانست به چند دلیل مختلف باشد که محبین اهل بیت کمترین صدمه را دیدند ویکی از دلایل آن فتوای جهاد توسط علما واطاعات جوانان عراقی برای دفاع از کشورشان بود که امنیت رادرکشورشان برقرار نمودند واز دیگر دلایلآن را می توان سیاست حیدر عبادی نخست وزیر شیعی عراق دانست وشاید مهم ترین دلیلش همکاری نیروهای ایران وبخصوص سپاه در برقراری امنیت درعراق بود که توانست جمعیت میلیونی زائرین کربلا را از گزند افعی های داعشی درامان داشته باشد.
خطیب جمعه قاین در ادامه با اشاره به۴دی ماه وولادت حضرت عیسی مسیح گفت: جمعیت مسیحیان جهان حتی از مسلمانان هم بیشتر است وبدترین کارها را نیز ممکن است این مسیحیان انجام دهند ، اما تاکنون چنین اختلافهایی که بین مذاهب مختلف اسلام وجود دارد نبوده است وعده ای به نام اسلام بین مسلمانان تفرقه می اندازند.
امام جمعه قاین ضمن تشکر از مردم شریف قاینات که تاکنون در ایام عزاداری اباعبدالله الحسین(ع)با برپرایی مراسمات مختلف به عزاداری پرداخته اند گفت: رحلت پیامر(ص)وشهادت امام حسن مجتبی(ع)وامام رضا(ع)را در پیش داریم وامیدوارم مردم ولایی قاین این مراسمات را هم باشکوه تر از هرسال برگزار نمایند
حجت الاسلام اصفهانی درپایان باشاره به آغاز هفته وقف گفت:این هفته می تواند فرصتی برای شناسایی وقف وعواقب خیر آن باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا