سیاسی

تاکید بر همکاری مسئولین در ارائه زیرساخت های لازم در جهت راه اندازی دانشگاه فرهنگیان قاینات

به گزارش نسیم قائن ، جلسه برنامه ریزی و هم اندیشی به منظور جانمائی وراه اندازی دانشگاه فرهنگیان در شهرستان قاینات با حضور جمعی از مسئولین شهرستان وروسای دانشگاهها درمحل دفتر نماینده مردم قاینات و زیرکوه بر گزار شد .
درابتدای جلسه فرهاد فلاحتی با ارائه گزارشی از روند اخذ دریافت مجوز دانشگاه فرهنگیان و همکاری و تلاش مسئولین کشوری و استانی اظهارکرد: با توجه به تغییراتی که سالیان گذشته انجام شد مراکز تربیت معلم قاینات تعطیل شد ودرآن زمان جفایی در حق آموزش و پرورش قاینات شد وهمچنین تعطیلی این مراکز در سطح کشور خسرانی برای تعلیم وتربیت کشور بود.
وی ادامه داد: براساس آنچه که مصوب شده بود قرار بر این شد که دانشگاه فرهنگیان فقط در مراکز استانها باشد وچند شهر که دفاعیات خوبی ارائه داده بودند تحت پوشش دانشگاه فرهنگیان مرکز قرار گرفتند .
فلاحتی با بیان این که پس از تعیین تکلیف دانشگاه فرهنگیان در انتخاب یک مدیر مدبر و با تجربه و انتخاب دکتر خنیفرو ارتباط خوبی که با مجلس و دولت داشتند و طرح هایی که برای دانشگاه فرهنگیان ارائه دادند لذا نامه درخواستی به منظور دریافت مجوز دانشگاه فرهنگیان با امضای فرماندار و امام جمعه و نماینده ارائه شد و هماهنگی های لازم صورت گرفت و توانستیم مجوز دانشگاه فرهنگیان را برای قاینات اخذنماییم.
نماینده مردم قاینات و زیرکوه در ادامه از برگزاری جلسه ای با حضور رئیس دانشگاه فرهنگیان استان در محل کار دکتر خنیفر خبرداد داد و گفت: دراین جلسه تعهداتی مشخص شد و با توجه به این که در سال جاری امکان جذب دانشجوبرای مهر ماه وجود نداشت با رایزنی های صورت گرفته در سال اول وبا توجه به ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان دوره های آموزشی نیروهایی که جذب آموزش و پرورش شده اند درمرکز قاین انجام خواهد شدو این امر نیازمند همکاری همه دستگاههای متولی شهرستان خواهد بود.
فلاحتی از اعلام آمادگی نیروهای انسانی متعهد و تحصیل کرده شهرستان قاینات در جهت حضور و همکاری به صورت افتخاری برای راه اندازی این مرکز خبر داد و گفت: آنچه مهم است تامین زیرساخت های لازم برای راه اندازی دانشگاه فرهنگیان است و مجددا هم تاکید ودرخواست می شودمسئولین شهرستان همکاری لازم را داشته باشند.
حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین نیز ضمن تقدیر و تشکر از نماینده محترم شهرستان قاینات و زیرکوه و همچنین دکتر مهدیزاده رئیس دانشگاه فرهنگیان بیرجند در جهت همکاری گفت: قاینات که خود سالها دارای مراکز تربیت معلم بوده است درحال حاضر نیز شایستگی لازم برای ایجاد مرکز تربیت معلم را دارد.
وی با بیان این که در دوره های گذشته نیز تلاش زیادی شد که حتی یک کلاس اقماری از پردیس دخترانه و یا پسرانه در شهرستان دایر شود واین امر در حد محال بود و اجرایی نشد گفت: خدا را شاکریم که در این زمان مجوز دانشگاه فرهنگیان برای شهرستان قاینات اخذ گردید .
امام جمعه قاین با تاکید بر همکاری لازم در بین دستگاههای متولی گفت: دانشجویان تربیت معلم با توجه به تحقیقات دو مرحله ای در بدو ورود و پس از اتمام تحصیل در جهت گزینش ویژگی های خاص خود را دارند و دانشگاه فرهنگیان در تربیت نیروی انسانی که زیر ساخت آموزش عالی است بسیار جایگاه خاص و ویژه ای دارد .
محمد کریمی فرماندار قاین نیز در این جلسه با تاکید بر هم افزایی در بین مردم ومسئولین گفت: باید مسئولین بیش از گذشته پای کار باشند .
وی ضمن تشکر از این اقدام خوب در جهت اخذ مجوز دانشگاه فرهنگیان برای شهرستان قاینات گفت: راه اندازی این مرکز مستلزم داشتن یک سری امکانات اولیه است که نهایت همکاری لازم از سوی فرمانداری وادارات ونهادهای شهرستان انجام خواهد شد.
کریمی با بیان این که دانشجویانی که وارد شهرستان قاینات می شوند سفیرانی برای شهرستان خواهند بود گفت: جامعه شهری،بازاریان و دانشگاهیان باید فضای میزبانی را به بهترین نحو مد نظر داشته باشند .
وی گفت: از ظرفیت های موجود شهر باید برای راه اندازی این مرکز استفاده شود .
درادامه این جلسه هریک از روسای دانشگاهها و رئیس آموزش و پرورش شهرستان به بیان دیدگاهها و ارائه نظرات خود پرداختند و هرکدام از روسا اعلام آمادگی خود را جهت امورات محوله اعلام کردند.
دراین جلسه فضاهای آموزشی که امکان استقرار دانشگاه فرهنگیان وجود دارد معرفی و برای بازدید بازرسان وتایید نهایی معرفی شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا