سیاسی

تاکید بر همکاری شهرداری قاین در جهت راه اندازی روزبازارها/نظارت بر بازار مستمر باشد

به گزارش نسیم قائن ، جلسه کمیسیون تنظیم بازار شهرستان قاین روز گذشته با حضور اعضای کمیسیون برگزار شد.
درابتدای این جلسه صاحبی رئیس اداره صنعت و معدن شهرستان قاینات به بیان مصوبات جلسه گذشته کمیسیون پرداخت و خواستار ارائه گزارش عدم اجرای برخی از مصوبات شد.
یکی از مهم ترین موضوعاتی که دراین جلسه مورد بحث قرار گرفت موضوع فنس کشی پنج شنبه بازار و روزبازارها بود که شهرداری مکلف شده بود در۳تا ۵ نقطه شهر روزبازارهایی را جانمایی کندکه این امر علی رغم پیگیری های متعدد و مصوبه کمیسیون تنظیم بازار توسط شهرداری و شورای شهر قاین اجرانشده بود.
مهندس بیکی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان قائنات در این جلسه خطاب به کلیه اعضاء، تأکید کرد: اجرائی نمودن مصوبات کمیسیون تنظیم بازار به جهت رفاه حال شهروندان ، رعایت حال توزیع کنندگان و کسبه لازم الاجراست.
معاون فرماندار در ادامه اشاره به فرمایشان اخیر مقام معظم رهبری کرد و بیان داشت: با تأکیدات مقام معظم رهبری ضرورت هدایت نقدینگی به سمت تولید و کارهای سازنده وجود دارد. لذا همه باید تلاش کنند تا نقدینگی را به سمت و سوی تولید و فعالیت هایی که هم مولد و هم برای جامعه سازنده باشد؛ هدایت نمایند.
وی خاطرنشان کرد: دولت بسته ارزی مناسب و مبتنی بر شرایط اقتصادی که وجود دارد، تدوین و تبیین کرده و در سراسر کشور اجرایی خواهد شد که این مهم قطعا در مباحث اقتصادی تأثیرگذار خواهد بود. لذا همه دستگاه های اجرایی ذیربط بایستی کمک بکنند این موضوع بنحو مطلوبی اجرایی گردد.
معاون فرماندار ، بیان داشت: شرایط اقتصای امروز کشور، ویژه است و وظیفه همه ما این است که با احساس مسئولیت پذیری بیشتر و همراهی با دولت مردان بگونه ای عمل نمائیم که از خیلی از سوء استفاده های افراد سودجو از شرایط فعلی کشور جلوگیری گردد.
مهندس بیکی در پایان از دستگاه های نظارتی خواست، ضمن بازرسی و رصد مستمر بر بازار، نظارتی بازدارنده داشته باشند و تلاش نمایند گشت های مشترک در سطح بازار حضور داشته باشند تا بستر و زمینه سوء استفاده برای افراد سود جو فراهم نگردد.
بیکی در خصوص فنس کشی پنج شنبه بازار و غرفه بندی آن نیز مجددا بر همکاری شهرداری تاکید و گفت: از دیگر مصوبات جلسه جانمایی روزبازار در نقاط مختلف شهر است که باید شهرداری هرچه سریعتر نسبت به جانمایی و ایجاد زیرساخت های لازم اقدام نماید .
خزاعی رئیس تعزیرات حکومتی قاین دراین جلسه با تاکید بر این که باید بازرسی ها در سطح بازارمستمر باشد گفت: مراجع نظارتی بایستی تلاش بیشتری در این زمینه داشته باشند.
وی ادامه داد:مصوبات کمیسیون بازار باید خروجی مثبت داشته باشد .
خزاعی با اشاره به نظارت و بازرسی های مستمر گفت: درگشت های مشترک کلیه دستگاههای اجرایی حضور داشته باشند .
سجادی رئیس جهاد کشاورزی قاین نیز دراین جلسه به ارائه گزارشی از توزیع اقلام اساسی ومورد نیاز مردم در سطح شهرستان پرداخت .
وی از اعلام آمادگی برای ارائه مجوز به سرمایه گذاران ومتقاضیان احداث میدان دام در سطح شهرستان خبر داد وگفت: متقاضیان جهت دریافت تسهیلات می توانند به جهاد مراجعه کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا