سیاسی

تاکید بر صرفه جویی ادارات و سازمانهای دولتی استان خراسان جنوبی در مصرف گاز طبیعی

به گزارش نسیم قائن ، فرشید دشتی در جمع خبرنگاران با اشاره به بخشنامه ذیربط معاون اول محترم رئیس جمهور از کلیه ادارات و سازمانهای دولتی خواست تا با روشن نمودن وسایل گرمایشی یک ساعت پیش از آغاز کار و خاموش کردن آنها یک ساعت قبل از پایان وقت اداری و نیز خاموش کردن وسایل گرمایشی غیر ضروری در روزهای تعطیل و عایق بندی لوله های موتورخانه نسبت به صرفه جویی در مصرف گاز طبیعی اقدام نمایند.
وی همچنین از مسئولان ادارات خواست تا با رعایت دمای ۲۱-۱۸ درجه در فضای داخلی و بسته و دمای ۱۸ درجه در راهروها و فضاهای عمومی و سرپوشیده نسبت به کاهش مصرف گاز طبیعی اهتمام ورزند.
مدیر عامل شرکت گاز خراسان همچنین تعمیر و سرویس سامانه ها و وسایل گرمایشی از جمله موتورخانه ها و نصب سامانه پایش هوشمند در آن و استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد با برچسب انرژی بالا را از جمله موارد راههای صرفه جویی در مصرف گاز در ادارات و سازمانهای دولتی عنوان کرد .
دشتی افزود: امسال نیز مانند سالهای گذشته رعایت بخشنامه صرفه جویی در ادارات توسط بازرسین شرکت گاز مورد پایش قرار خواهد گرفت و در صورت تخلف از موارد مندرج در بخشنامه اخطاریه برای دستگاه اجرایی صادر خواهد شد که در صورت عدم ترتیب اثر می تواند منجر به قطع گاز نیز گردد.
وی در پایان از مشترکان گاز طبیعی در استان خواست ضمن رعایت موارد ایمنی با رعایت صرفه جویی در مصرف گاز طبیعی ، شرکت گاز را در تامین پایدار گاز در زمستان یاری نمایند.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا