سیاسی

بی توجهی مدیران دستگاههای اجرایی قاینات به کمیته مناسب سازی شهرستان

به گزارش نسیم قائن ، مجیدبیکی معاون عمرانی و برنامه ریزی فرماندار قاین در جلسه کمیته مناسب سازی شهرستان قاینات با گلایه از مسئولینی که به این جلسه مهم اهمیت نداده اند و به عنوان اعضای اصلی دراین جلسه شرکت نکرده اند گفت: اگر به مشغله کاری باشد فرمانداری از همه روسای ادارات بیشتر در روزهای پایانی سال مشغله دارد.
وی گفت: این ایراد بزرگی است که مسئولین محترم ادارات به این جلسه بی اهمیت بوده اند و قطعا این موضوع را پیگیری و به مدیران کل ادارات نامه نگاری خواهد شد .
بیکی ادامه داد:بسیاری از هزینه های دیگر ممکن است در ادارات انجام شود اما برای مناسب سازی بهانه های مختلفی می آورند و می گویند اعتبار نداریم.
معاون عمرانی و برنامه ریزی فرماندار قاین گفت: وظایف هرنهادی مشخص است و مناسب سازی در سه سطح ادارات و بخش های خصوصی و مسکن سازی و فضاهای عمومی شهری و روستایی که متولیان اصلی آن شهرداری ها و دهیاری ها هستندانجام می شود که در همه بخش ها بایدمتولیان وظیفه خودرا به نحو احسن انجام دهند .
معاون عمرانی و برنامه ریزی فرماندار قاین تصریح کرد:فضاهای عمومی به خصوص حوزه شهری وضعیت بسیار نامناسبی دارد و پیاده روهای سطح شهر مشکل دارند ،ایستگاههای واحد شهری برای سالمندان و معلولین مناسب سازی نشده است .
وی افزود:در شهرداری ها باید ستاد مناسب سازی تشکیل شود وهرسه ماه اقدامات انجام شده را به دبیرخانه کمیته مناسب سازی ارسال کنند.
بیکی بیان داشت:انتظاری که از شهرداری ها ودهیاری هاست شاید ازبقیه ادارات نباشد و محدوده خدمات دهی شهرداریها بسیار گسترده تر است و باید بستر مناسب برای نیازمندان توسط شهرداری ها فراهم شود.
وی ادامه داد:جلسات متعددی در سال های گذشته برگزار شده است اما عدم توجه مدیران به مصوبات این جلسات و عدم تامین اعتبار که در اختیار دستگاههای اجرایی است شاهد عدم بستر مناسب در اکثر ادارات شهرستان هستیم.
بیکی با بیان این که اعتبار برای تغییر وتجهیز ادارات وجود داشته است و مدیران هستند که باید به مناسب سازی هم توجه داشته باشند و مناسب سازی دراولویت برنامه های آنها باشدگفت: از اعتبارات داخلی استفاده کنند و به امید بودجه های مدیریت بحران برای مناسب سازی نباشند.
زنگنه سرپرست اداره بهزیستی شهرستان قاینات درابتدای جلسه گفت: ساده ترین حقوق شهروندی یک انسان در جامعه این است که محیط باید طوری ساخته شود که حداقل امکانات برای همه افراد جامعه اعم از سالمندان ومعلولین و کودکان و.. فراهم باشد .
وی ادامه داد: مناسب سازی فقط مختص افراد معلول ودارای مشکل نیست و همه افراد باید از امکانات فرهنگی ،رفاهی و تفریحی به صورت مساوی برخوردار باشند.
زنگنه درادامه با بیان این که ۲۵ درصد افراد جامعه نیازمندمناسب سازی هستند گفت: درطراحی پیاده رو ها با شیب مناسب ،لغزنده نبودن آن ،کف سازی وعرض کافی برای تردد ویلچر،کالسکه بچه و زنبیل خرید باید مورد توجه قرار گیرد.
وی با ارائه گزارشی از مناسب سازی ادارت و نهادها در سطح شهر و روستاهای قاین گفت: براساس مستند سازی انجام شده بسیاری از معابر ومکان های عمومی در شهر و روستاهای ما نیاز به بستر سازی مناسب دارد و درخواست ما از همه مسئولین این است که دراین زمینه همکاری لازم را داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا