سیاسی

بی توجهی به شهرک صنعتی قاین،نگرانی مردم ونابودی تولیدرادرپی دارد

به گزارش نسیم قائن ، کهن ترابی فرماندار قاین در کار گروه تسهیل ورفع موانع تولید شهرستان قاین اظهارداشت: مشکلاتی که در عرصه های اقتصادی وتولیدی داریم تنها منحصربه شهرستان قاین نیست وعارضه ای است که کل کشور به خصوص استانهای کمتر برخوردار ویا غیربرخورداردرگیر آن هستند ودولت تدبیر وامید پس از پشت سرگذاشتن بحران های زیاد در سیاست خارجی وتحریم هایی که فراروی ایران بود ومباحثی که در سیاست داخلی ومنطقه ای وحوزه های امنیتی منطقه ای که کشوررا درگیر می کند توانست به ثباتی در عرصه سیاست خارجی برسد وبه عرصه اقتصادی ورود پیدا کند.
وی بیان داشت:دولت باید به گونه ای تدبیر کند که در حوزه بین الملل موفق باشد واز این طریق به عرصه اقتصادی ورود پیدا کند .
فرماندارقاین گفت: دولت باید در سال آخر خدمت خود، نتیجه زحمات سه ساله اش را در عرصه سیاست خارجی ورفع تحریم ها ببیند.
وی افزود:با توجه به مقتضیات جامعه ومشکلاتی که تحریم ها داشتند وبا توجه به اینکه فروش نفت در سال گذشته به پایین ترین حد خود رسید ونتوانستیم بسیاری از پروژه های خودرا تکمیل کنیم وبا توجه به دستور مقام معظم رهبری که همه تلاش ها از حوزه اندیشه وفکر وسخنرانی به حوزه عمل واقدام کشیده شود،باید به صورت میدانی مشکلات را حل کرد.
کهن ترابی اظهارداشت:در شهرستان قاینات مشکلات عدیده ای داریم وکسی از این مشکلات بی اطلاع نیست وباید به دنبال راه حل وراهکاری برای اجرا ومقابله با این مشکلات بود واین دغدغه ای است که ذهن همه مدیران را به خود جذب کرده است.
وی بیان داشت: هدف ما حمایت از تولید کننده است ومصرف کننده هم در کنار تولید کننده باید دیده شود.
کهن ترابی افزود:شهرک صنعتی قاین با مشکلات عدیده ای روبه روست وامسال هم با وجود این موضوع با گذاشتن اعتبار برای شهرک صنعتی شماره ۲قاین مخالف بودیم چراکه معتقدم وقتی شهرک صنعتی شماره ۱برخی از واحد های تولیدی آن با مشکلات زیادی روبه روست لذااولویت ما واحد های صنعتی وتولیدی این شهرک هستند وبرای حل مشکلات این اعتباراتی گذاشته شده است.
وی بیان داشت:در حوزه تولید واشتغال زایی می شود نگاه را در حوزه های گردشگری وفرهنگی وصنایع دستی گستر ده تر کرد وبا توجه به خشکسالی های پی در پی باید به فکر آینده باشیم که صنایع جایگزین یا مولدهای جایگزین را داشته باشیم.
فرماندار قاین گفت: درهمین راستاامسال بیش از ۱میلیارد تومان برای حوزه گردشگری شهرستان قاین اعتبار گذاشته شده است درحالی طبق گفته مدیر کل میراث فرهنگی حتی برخی از شهرستانها ۳۰میلیون هم اختصاص نداده اند واین به دلیل این است که فقط فشار روی حوزه صنعت نباشد واز ظرفیت میراث فرهنگی وصنایع دستی هم در شهرستان استفاده شود.
نماینده عالی دولت در قاین اظهارداشت:شهرستان قاین دومحصول استراتژیک زرشک وزعفران را داردکه می توانست با تلاش مدیران ومسئولان به عنوان دوبرند بین المللی اشتغال زایی داشته باشد که متاسفانه دراین زمینه نیز کوتاهی کرده ایم.
فرماندار قاین در بخش دیگری از سخنان خود بااشاره به وضعیت موجود شهرک صنعتی قاین گفت:اگر وضعیت شهرک صنعتی قاین به این روند ادامه پیداکند به ویرانه ای تبدیل خواهد شد و نگرانی های بیشتر مردم را درپی خواهد شد ودرمسیر اقدام وعمل باید به دنبال راهکار اجرایی باشیم.
وی افزود: بین مدیران وصاحبان تولید باید یک رابطه تنگاتنگی وجودداشته باشند وتمام تلاش خودرا برای حل مشکلات واحد های تولیدی به کار گیرند ودر این شرایط اقتصادی که سرمایه گذاران درشهرستان قاین سرمایه گذاری کرده اند باید حمایت شوند وبه نوعی فرش قرمز برایشان پهن شود نه اینکه مدیری مانع تراشی کرده وتوجهی نداشته باشند.
کهن ترابی اظهارداشت:استاندار هم برتکمیل مباحث عمرانی وحل مشکلات عمرانی وتولیدی ورفع موانع تولید تاکید دارند ومدیران موظف هستند که همکاری داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا