سیاسی

بی تدبیری و بی کفایتی دولت در وضعیت اقتصادی جامعه /مسئولین دانشگاههای قاین جلوی ناهنجاری دردانشگاهها را بگیرند

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی با اشاره به وضعیت اقتصادی موجود جامعه اظهارکرد: این تلاطم اقتصادی از فروردین ۹۷به وجود آمد وبه شهادت رهبر معظم انقلاب ۱۸ میلیارد دلار و به تعبیر چند پژوهشگر و روزنامه نگار حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از این مردم به یغما رفت.
وی ادامه داد: همه این ها به دلیل بی مدیریتی و بی کفایتی در مدیریت اتفاق افتاد و اموال مردم به تاراج رفت.
امام جمعه قاین ادامه داد: دولتی که تدبیر و امید را سرلوحه کار خود قرارداده است نتوانسته آن طور که باید و شاید در ارز دولتی که خود به تعدادی از افراد با قیمت ۴۲۰۰تومان برای خرید کالاهای ضروری داده است مدیریتی داشته باشد ودر حال حاضر اعلام می کند که به جامعه امید بدهید واز ما هم می خواهد که جامعه را امیدوار کنیم وحرف ما این است که خودتان هم یک مدیریت و تدبیری برای این وضعیت اقتصادی داشته باشید.
وی اضافه کرد با وجود این که قیمت ارز چند صباحی است پایین آمده است اما کالاهایی که با ارز در ارتباط هستند هیچ تغییری نکرده است .
حجت الاسلام رحمانی در ادامه بیان داشت: این ها به دلیل این است که در دولت حساب و کتابی نیست و هیچ نظارتی بر بازار وجود ندارد.
وی به وضعیت معیشتی کارگران اشاره کرد و گفت: بیشتر کارگران بیکار هستند ودر کلان شهر ها یک کارگر باید پول دوروز کارگری خود را برای خرید یک کیلو گوشت بدهد واین شکاف طبقاتی در بین اقشار مختلف جامعه بیداد می کند.
خطیب جمعه قاین گفت: این دره طبقاتی در جامعه را دولت باید پرکند.
وی گفت: آیا دولت تدبیر و امید همین گونه برای مردم تدبیر می کند؟؟
حجت الاسلام رحمانی خطاب به مسئولین دولتی گفت: دولت برای رضای خدا بر بازار نظارت داشته باشد واگر نمی توانیدنظارتی داشته باشید این مسئولیت را به دفتر امامت جمعه واگذار کنید تا با کمک بسیجیان بازار را کنترل کنند.
امام جمعه قاین ضمن خوش آمد گویی به استاندار جدید خراسان جنوبی نیز گفت: امیدواریم این استاندار یک مدیریت خوبی برای شهرهای استان داشته باشد.
وی با گلایه از برگزاری شورای اداری شهرستان قاینات در زیرکوه گفت: این چه تدبیری است که شورای اداری شهرستان قاینات با حضور مسئولین کشوری باید در زیرکوه برگزار شود؟؟
حجت الاسلام رحمانی از استاندار خواست تا آرامش را به منطقه برگرداند و تدابیر ارزنده ای برای شهرستانها داشته باشد.
خطیب جمعه قاین درادامه از دست اندرکاران برگزاری یادواره ۳۰۳ شهید شهرستان قاینات تشکر کرد و گفت: ظرف کمتر از یک ماه بسیجیان با همکاری ارگانها و نهادهای مختلف مکانی را که مخروبه ای بود به یک فضای بسیار عالی تبدیل کردند و با برگزاری چنین یادواره ای هم برای شهدا و هم برای شهرستان آبروداری کردند.
حجت الاسلام رحمانی دربخش پایانی سخنان خود خطاب به روسای دانشگاهها گفت: به همه روسای دانشگاهها اخطار میدهم که چنانچه جلوی ولنگاری و بی حجابی و بدحجابی وناهنجاری وبدرفتاری را نگیرند مجبور هستیم در شورای فرهنگ عمومی و شورای امر به معروف و نهی از منکر قوانینی را مصوب کنیم که جلوی ناهنجاری ها گرفته شود.
وی ادامه داد: برخی از روسای دانشگاههای ما می گویند ما فقط در چارچوب محیط دانشگاه مسئولیت داریم و به شما می گویم در داخل سالن های دانشگاههای شما هم وضعیت های نابه هنجاری دیده می شود و قطع یقین اگر اتفاقی در داخل و یا خارج از دانشگاه بیفتد آبروی شما هم می رود .
حجت الاسلام رحمانی افزود:دانشگاههایی که دانشجویان غیر بومی و منطقه ای دارند مواظب ولنگاری دانشجویان خود باشند.
وی ادامه داد: اگر دانشگاهها نمی توانند جلوی ولنگاری و عروسک بازی ها را بگیرند مجبور هستیم که برایشان قانون بگذاریم.
حجت الاسلام رحمانی در خطبه اول نماز جمعه نیزدر خصوص ازدواج جوانان مطالبی ایراد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا