سیاسی

بیمارستان جدید قاین اعتبار اورژانسی می خواهد

به گزارش نسیم قائن ، دومین بیمارستان قاین با هدف توسعه زیرساخت های بهداشت و درمان این شهرستان پس از حدود دو سال از گرفتن مجوز و قرار گرفتن در لایحه بودجه ۹۴ تاکنون حتی یک ریال اعتبار دریافت نکرده است .
اگر در دو ماه آینده اقدام درخوری انجام نشود مراحل اداری این طرح بزرگ قاین به نقطه صفر برمی گردد. نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با «خراسان جنوبی» با انتقاد از برخی اهمال کاری ها، از فرصت دوماهه برای اخذ این مجوز سخن گفته و می گوید: بیمارستان دوم قاین مجوز احداث را گرفته و برای دریافت اعتبار از محل کمیسیون ماده ۲۱۵تنها تا اسفندماه سال جاری مهلت دارد.این درحالی است که در ۲سال گذشته با اینکه زمین این بیمارستان مشخص شده است اما حتی یک ریال اعتبار به این طرح اختصاص نیافته است . اکنون بر اساس ضوابط تنها دو ماه برای اقدام فرصت باقی است.طوری که اگر پیگیری نشود در دو ماه آینده دیگر ماده ۲۱۵ اخذ شده قابلیت اجرایی نخواهد داشت.
به گفته «فلاحتی» این بیمارستان در سال های ۹۴ و ۹۵ هیچ تخصیص اعتباری نداشته است و تخصیص نیافتن بودجه و پایان پذیرفتن زمان ماده ۲۱۵ یعنی این که بیمارستان دوم قاین در عمل از صفر باید شروع و پیگیری شود .
وی تصریح می کند: چندی پیش در جلسات و پیگیری هایی که در معاونت برنامه ریزی ،امور هماهنگی ،حقوقی مجلس وزارت بهداشت و درمان صورت گرفت تاکید شد با اخذ دستور وزیر بهداشت و همت سازمان مدیریت و برنامه ریزی در صورت امکان تا قبل از پایان سال مبلغی اخذ شود تا مجوز کمیسیون ماده ۲۱۵ از بین نرود.
هرچند از آنجا که در قانون بودجه هیچ تخصیص اعتباری در نظر نیست و قولی هم در این زمینه داده نشده تحقق آن کار شاقی به نظر می رسد .
به اعتقاد نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی تنها مسیر همین است تا وزارت بهداشت در مدت زمان باقی مانده اعتباری را تخصیص دهد در غیر این صورت باید مجوزی که از قبل اخذ شده دوباره گرفته شود و درعمل کار برای چند سال عقب می افتد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا