سیاسی

بیش از۴هزارسبد کالایی دربین خانواده های زندانیان نیازمند در سال گذشته درسطح استان توزیع شده است

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام اصفهانی امام جمعه قاین در مراسم جشن حمایت از خانواده های زندانیان نیازمند قاین گفت: دین مبین اسلام دین انفاق است ،دین اسلام دین عطوفت ومهربانی است وخداوند هم درقرآن هم به انفاق کردن اشاره شده است واین کمک های خیرین نوعی انفاق حساب می شود
وی با اشاره به تولد امام حسن مجتبی (ع)در نیمه ماه مبارک رمضان افزود: این امام بزرگوا ربه کریم اهل بیت شهرت دارند والگویی برای تمام خیرین میباشند ودر این ایام با اقتدای به سروروپیشوای خودمان باید در حد توان به نیازمندان کمک کنیم.
وی ضمن تقدیر وتشکر از خیرین افزود: کمک به نیازمندان توفیق وخدمتی است که نصیب هرانسانی نمی شود وشما خیرین باید به خاطر این توفیق شاکر خداوند باشیدودراین راه میزان کمک مهم نیست بلکه نیت پاک وصادقانه مهم است.
هاشمی معاون اصلاح وتربیت زندان های استان خراسان جنوبی دراین مراسم گفت:اولین جشن حمایت از خانواده های زندانیان درسال جاری در سطح استان در شهرستان قاین برگزار شده است وجای تقدیردارد.
وی افزود:اگر وجود زندان یک ضرورت است که قطعا هم ضرورت است اما آسیبهای اجتماعی ناشی اززندان ،خانواده های زندانیان است که این آسیب به خانواده هایشان برمی گردد
وی افزود:آنهایی که با زندان سروکاردارند می دانند که مابرای انسانها وهم نوع خود ارزش قائل هستیم وزندانی هر خطایی کرده وبرای حبس ویا تحمل کیفر به زندان میاید هیچ کس حق اهانتی به زندانی ندارد .
هاشمی بیان داشت: ۵انجمن حمایت از زندانیان در سطح استان فعال است که انجمن حمایت از زندانیان قاین جزء فعال ترین انجمن های حمایت از زندانیان استان است چون این انجمن باوردارد که باید به خانواده های زندانیان هم کمک شود.
وی بااشاره به اقدامات انجام شده ستادهای استان گفت: ۴۸۲۷موردسبد غذایی به ارزش ریالی ۲میلیارد و۲۷۱میلیون و۹۵۳هزارریال بین خانواده های نیازمندان درسال گذشته تقسیم شده است و۲۸۳۶مورد کمک نقدی نیزبه ارزش ریالی ۱میلیارد و۷۶۰میلیون ریال نیزبه خانواده های زندانیان نیازمند اهداشده است.
معاون اصلاح وتربیت زندان های استان کمک های غیرنقدی به خانواده های زندانیان را ۴۸۶۱مورد به ارزش ریالی ۲میلیارد و۱۸میلیون و۲۱۹هزار ریال عنوان نمود .
وی با اشاره به فعالیتهای این انجمن ها گفت: درهمین راستا کمک های جانبی دیگری نیز به خانواده های زندانیان شده است که درطول سال گذشته ۸۶۳۱مورد با ارزش ریالی ۳میلیارد و۹۹۷میلیون و۱۷۶هزارریال بوده است
هاشمی از دیگر کمک های انجمن ها راکمک به زندانیان نیازمند اعلام نمود واظهارداشت:۲۲۸میلیون و۱۹۰هزارریال نیز سال گذشته به زندانیان نیازمند کمک شده است
وی افزود: درراستای کمک به آزاد سازی زندانیان نیز درسال گذشته ۶مورد توسط انجمن های حمایت از زندانیان آزاد سازی داشته ایم که دراین راستا نیز ۹۳میلیون ریال برای آزادسازی این زندانیان هزینه شده است.
هاشمی بیان داشت: ۳۹کارگاه آموزشی درطول سال گذشته توسط انجمن های حمایت اززندانیان برگزارشده است که ۱۸۸۱نفرآموزش های اساسی مهارتهای زندگی رافراگرفته اند.
وی درپایان گفت:درسال گذشته ۱۳۱۳خانواده تحت حمایت انجمن بوده اند که این آمار درسه ماهه اول سال جاری به ۱۲۴۳خانواده رسیده است واین افت به دلیل برخی از مسائل ازجمله آزادی زندانی بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا