سیاسی

بیش از ۶هزارخانوار قاینات تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی هستند

به گزارش نسیم قائن ،فرج زاده مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ،روستائیان وعشایر خراسان جنوبی در جلسه ستاد راهبردی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ورستائیان وعشایر شهرستان قاین اظهارداشت: این صندوق بیمه در سال ۱۳۸۴تاسیس وکشاورزان وروستائیان وعشایر را تحت پوشش دارد .
وی بابیان این که دراین طرح دولت به افرادی که تاکنون ۱۰سال حق بیمه پرداخت کرده اندو۷۰سال سن دارند ،حق بیمه باز نشستگی پرداخت می کند گفت: درحال حاضر،زن ومردروستایی بین ۱۸تا۵۰ سال که هیچ نوع پوشش بیمه ای ندارند می توانند از مزایای این بیمه در بخش کشاورزی ودامداری برخوردارشوند.
فرج زاده اظهارکرد: این بیمه ،ارزان ترین بیمه در سطح کشور است که سهم پرداخت کننده بسیار ناچیز وبر اساس درآمد فرد تعیین می شود .
مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان استان در ادامه با بیان اینکه از جمعیت مشمول شهرستان قاینات که ۱۶هزارو۳۰۲خانوار هستند تاکنون ۶۱۵۸خانوار تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی هستند گفت:این میزان شامل ۳۸درصد جمعیت مشمول می شود که در مقایسه با سایر شهرهای استان از لحاظ جمعیتی ،شهرستان قاین در وضعیت قابل قبولی قراردارد ولی بازهم نیاز به همکاری وتلاش بیشتر مسئولین وبه خصوص دهیاران وبخشداران بخش های مختلف شهرستان داریم که بتوانیم کشاورزان وروستائیان وعشایر را تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار دهیم.
بیکی معاون عمرانی وبرنامه ریزی فرماندار قاین نیز در این جلسه با رضایت مندی از میزان عملکرد کارگزاران بیمه اجتماعی کشاورزان ورستائیان وعشایر شهرستان قاین گفت: بانگاهی که به موضوع عشایر وکشاورزان ودر مجموع به لحاظ ساختاری جامعه داشته اند،صندوق بیمه کشاورزان وعشایر تشکیل شد .
وی با بیان مزایای صندوق بیمه روستائیان گفت: دراین طرح بیمه ای روستائیان وکشاورزان با پرداخت ۳۰درصد حق بیمه وکمک ۷۰درصدی دولت می توانند در آینده از مزایای بازنشستگی این طرح بهره مند شوند .
وی به تقلیل ۱۶کارگزار بیمه ای شهرستان به ۶کارگزاری اشاره کرد وگفت:این کاردر جهت کیفیت بخشی به اجرای طرح صورت گرفته است وبه لحاظ جمعیتی شهرستان قاینات رتبه خوبی درسطح استان با ۶۱۵۸بیمه شده دارد.
بیکی با تاکید بر همکاری مسئولین شهرستان وبه خصوص بخشداران ودهیاران گفت: لازم است در جهت معرفی بهتر این طرح در روستاها جلساتی با حضور دهیاران وبخشداران گذاشته شود واهالی روستا وکشاورزان وعشایرنسبت به طرح توجیه شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا