سیاسی

بیشتر مشکلات اقتصادی کشور مربوط به مدیریت است نه تحریم

به گزارش نسیم قائن ،
حجت الاسلام علی رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی و تبریک ایام ولایت گفت: غدیر عید الله و افضل اعیاد مسلمین است.
خطیب جمعه قاین به استیضاح رئیس جمهور اشاره کرد و گفت:در هفته گذشته مجلس شورای اسلامی به وظیفه قانونی خود عمل کرد و رئیس جمهور دعوت به مجلس شد و انصاف قضیه این است که جلسه استیضاح زیبا و با متانت بود.
وی اضافه کرد: اگر چه این جلسه حاشیه های اندکی هم داشت اما هم از ناحیه رئیس جمهور و هم نمایندگان مجلس به خوبی انجام شد .
حجت الاسلام رحمانی گفت: معلوم می شود که مجلس همچنان در راس امور است و با وجود این که اکثریت مجلس هواداران دولت و رئیس جمهور هستند انصافا در رای گیری ها بدور از هرخط و جناحی رای دادند و بدون غرض ورزی حتی در مورد ۴ سوال از رئیس جمهور قانع نشدند.
امام جمعه قاین به موضوع مشکلات اقتصادی از جمله نقدینگی و ثبت سفارشات اشاره داشت و گفت: در هفته های گذشته در خصوص مسئله نقدینگی و مشکلات آن مطالبی بیان شد و دراین هفته مسئله ثبت سفارشات و مشکلاتی که بر پیکره اقتصادی جامعه وارد می شود بیان می شود.
وی گفت: ثبت سفارشات به مواردی گفته می شود که در جاهایی قانون تعیین کرده است که برای رفع مشکلات اقتصادی اجناسی وارد کشور شود و افرادی هم که می خواهند جنس از خارج وارد کنند از ماشین گرفته تا سنگ پا باید ثبت سفارش بدهند و دلار به نرخ روز از دولت دریافت کنند و جنس مورد نیاز کشور را وارد وبایک سود متعارف به فروش برسانند.
حجت الاسلام رحمانی با بیان این که این ثبت سفارشات باید کنترل شده باشد گفت:مسئولین باید نظارت دقیق داشته باشند که آیا جنس مورد تقاضاواقعا مورد نیاز ایران هست یا نه؟آیابه میزان مورد نیاز وارد کشور شده است یا خیر؟
وی ادامه داد: در اتفاقات اخیر شاهد بودیم که حدود ۴ برابر مورد نیاز ایران ثبت سفارشات انجام شده است و دلار دولتی دریافت ویا در بازار آزاد به فروش رسید و یا بانیان آن سر از سفرهای خارجه درآوردند وحتی مقدار زیادی هم از این پول برایشان باقی ماند.
حجت الاسلام رحمانی به مسئله احتکار نیز اشاره کرد و گفت: شواهد نشان از این دارد که به عنوان مثال قطعات ماشین به دلار ۳۵۰۰ تا ۴۲۰۰ وارد کشور شده است و ماشین در کشور مونتاژ و به بهانه های واهی احتکار شده است تا به ۲یا ۳ برابر به فروش برسانند.
وی ادامه داد: این افراد بلا های زیادی بر سر جامعه می آورند و لذا محتکران باید به سزای اعمالشان برسند تا درس عبرتی برای دیگران باشند.
امام جمعه قاین با بیان این که ما یک کشور غنی داریم و روی پای خود ایستاده ایم گفت: باید اعتماد در بین مردم به وجود آید واگر در جامعه ای بی اعتمادی وجود داشته باشد سنگ روی سنگ نمی ایستد و مردم هم باید به هوش باشند.
حجت الاسلام رحمانی در ادامه سخنان خود با اشاره به برخی از بی اعتمادی ها که در کشور ایجاد شده است گفت: چه طور می شود که یک شبه یک جوان ۳۸ هزار سکه دریافت می کند و کسی چیزی نمی گوید و چه طور می شود که یک نفر از بانک ۱۵۰ میلیون تومان بدون ضامن دریافت می کند و صدای کسی هم در نمی آید؟
وی گفت: افعی دو سر دارد و یک سر در دست گیرنده و یک سر در دست دهنده است و اگر قوه قضائیه هم ورود پیدا کند برای سر دوم است .
امام جمعه قاین در ادامه به نامه هواداران دولت اشاره کرد و گفت: دربخشی از نامه از رئیس جمهور خواسته شده اسا که کنترل جدی بین روابط مدیران دولتی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی صورت گیرد .
خطیب جمعه قاین در ادامه سخنان خود با توصیه به مردم و به خصوص جوانان گفت: جوانان ما هرگز نباید ناامید شوند چرا که کشور ما در زمانی که امکاناتی نداشت موفقیت های زیادی را کسب کرد ودر حال حاضر هم شهرک های موشکی زیادی داریم و ضعفی هم نداریم و اگر اکنون مشکلات اقتصادی در کشور داریم فکر نکنید این مشکلات مربوط به تحریم هاست بلکه بیش از ۸۰ درصد این مشکلات اقتصادی مربوط به مدیریت است.
وی اضافه کرد:در این دولت هم مدیرانی هستند که موفقیت های زیادی داشته اند و حق مدیران پاک دست هم در جامعه نباید ضایع شود.
وی در پایان به سخن مقام معظم رهبری اشاره کرد که فرمودند: هر کس اعلام کند ما به بن بست رسیده ایم یا جاهل است و از امکانات خبر ندارد و یا این که حرف او خائنانه می باشد که می خواهد دل مردم را سست کند.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا