سیاسی

بیرجند| اجرای موسیقی محلی فرصتی برای جذب گردشگر است

به گزارش نسیم قائن ، مرتضی عربی ظهر امروز در ستاد خدمات سفرهای نوروزی بیرجند اظهار داشت: خراسان جنوبی سال گذشته رتبه دوم در بحث ارزیابی ۱۰ شاخص خدمات گردشگری و سفر در کشور را کسب کرد.
وی با بیان اینکه باید داشته‌های شهری را به محصول گردشگری تبدیل کنیم افزود: اجرای برنامه‌های موسیقی محلی می‌تواند یک فرصت برای جذب گردشگر باشد که باید این موضوع مورد توجه قرار گیرد.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی بیان کرد: ورودی شهر بیرجند زیبنده مرکز استان نیست و به عنوان یک شهر گردشگرپذیر باید مشکل ورودی‌های شهر و بحث زیباسازی آن برطرف شود.
بازدید بیش از ۴۲ هزار نفر از جاذبه‌های تاریخی بیرجند
رئیس میراث فرهنگی و گردشگری بیرجند نیز در این جلسه تصریح کرد: امسال ۲۰ مورد تقاضای ایجاد تاسیسات گردشگری در بیرجند داشتیم که از این تعداد ۱۰ مورد در دست بررسی قرار گرفت و موافقت اصولی با احداث این تاسیسات اعلام شد.
حسنعلی فولادی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۳۲ هزار نفر در مجتمع‌های خدماتی بیرجند اسکان یافتند یادآور شد: در این مدت ۴۲ هزار و ۸۶ نفر از جاذبه‌های تاریخی و ۲۸ هزار و ۷۴ نفر از جاذبه‌های طبیعی بازدید کردند.
۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات به واحدهای گردشگری بیرجند پرداخت شد
وی با بیان اینکه در ۱۰ ماهه گذشته برای پروژه‌های نیمه تمام ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات به واحدهای گردشگری بیرجند پرداخت شد خاطرنشان کرد: تور آشناسازی کارکنان هتل‌ها و دفاتر مسافرتی با جاذبه‌های بیرجند برگزار شد.
رئیس میراث فرهنگی و گردشگری بیرجند اظهار داشت: امسال شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری در بیرجند راه‌اندازی شد که در نتیجه آن شاهد برقراری پرواز کیش- بیرجند بودیم.
فولادی یادآور شد: امسال ۷ دوره آموزشی کوتاه مدت در بخش گردشگری برگزار شد و در ۱۰ ماه گذشته یکصد و ۹۰ مورد بازرسی مشترک از ۴۰ واحد گردشگری بیرجند انجام شد و اقامتگاه بوم گردی خانه پدری خراشاد به بهره‌برداری رسید.
انتهای پیام/م

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا