سیاسی

بیانیه مجمع جهانی تقریب در پی کشتار میرزاولنگ افغانستان

به گزارش نسیم قائن ، مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در پی حادثه تروریستی در منطقه میرزاولنگ در ایالت سرپل افغانستان که منجر به شهادت دهها تن از افراد غیر نظامی گردید، بیانیه ای منتشر کرد.
متن این بیانیه به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
إِنَّ اللَّهَ یُدَافِعُ عَنِ الَّذِینَ آمَنُوا إِنَّ اللَّهَ لَا یُحِبُّ کُلَّ خَوَّانٍ کَفُورٍ [حج/ ۳۸] خداوند از کسانی که ایمان آورده اند دفاع میکند، خداوند هیچ خیانتکار کفران کننده ای را دوست ندارد.
باز هم دست پلید استکبار جهانی از آستین دست نشانده های مزدور از خدا بی خبر به در آمد و حادثه فاجعه بار و غم انگیز دیگری در استان میرزاولنگ از ولایت سرپل افغانستان رقم زد. اتفاق دردناکی که روح و جان هر انسان آزاده ای را جریحه دار و چهره کریه مخالفان وحدت امت اسلام را هویدا کرد.
آنهایی که با مسلح کردن و ارسال تسلیحات به تروریست ها، باعث به خاک و خون کشیدن مردم و اقشار بی گناه جامعه مسلمین شدند، در این حادثه شریک هستند.
حافظه تاریخ مملو است از این دست اتفاقات که از صدر اسلام تاکنون، خون های پاک هزاران انسان بی گناه، به ناحق بر زمین ریخته شده و دردی عظیم و زخمی عمیق بر دل و جان بشریت نهاده است.
کشتن مردان و به اسارت بردن نوامیس آنها، نشان از هویت واقعی گروههای تکفیری و استیصال و عجز تروریست ها در مواجهه با جبهه مقاومت دارد و صفوف مسلمین را منظم تر و در راه مبارزه با این عناصر بیش از پیش منسجم تر خواهد نمود.
این اتفاق، در برهه ای به وقوع پیوست که مدعیان حقوق بشر و سردمداران دفاع از کرامت انسانی، در سکوت مطلق، این فاجعه تأسف بار را به نظاره نشستند.
مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، ضمن محکوم نمودن این حادثه که لکه ننگی بر دامن بشریت به حساب می آید و عرض تسلیت و هم دردی با خانواده های قربانیان، ابراز انزجار خود را از عناصر خود فروخته و تروریست های مزدور، اعلام و بر همدلی و انسجام جامعه مسلمین تأکید می نماید.
از تمامی علما، نخبگان و بزرگان اهل سنت و شیعه انتظار می رود که به وظیفه مسلمانی خود عمل نموده و از هر طریق و با هر وسیله، نسبت به آگاهی بخشی و شناساندن چهره کریه گروه های تکفیری اقدام نمایند.
ان شاءالله به فضل و یاری خداوند متعال، شاهد آرامش و ثبات در تمامی بلاد مسلمین و رفع این فتنه از بین جامعه مسلمین باشیم.
وَسَیَعْلَمُ الَّذِینَ ظَلَمُوا أَیَّ مُنقَلَبٍ یَنقَلِبُون
منبع : مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا