سیاسی

«بیناباج» در صدر جدول روستاهای پرمصرف آب

به گزارش نسیم قائن ، زاهدی عضو شورای اسلامی بیناباج با اشاره به جمعیت حدود ۱۷۰ خانواری این روستا گفت: اهالی بیناباج بیشتر وقت ها با کمبود و قطعی آب مواجهند به طوری که این مشکل سبب شد تا بیشتر مردم به شهرها مهاجرت کرده و تنها روزهای تعطیل به روستا بیایند.
«زاهدی» با بیان این که اهالی بالادست روستا بیشتر با کمبود و قطعی آب دست و پنجه نرم می کنند، افزود: جانمایی سد سیاه کوه به درستی انجام نشده و اگر این کار به درستی انجام می شد مردم این روستا و روستاهای اطراف برای تامین آب کشاورزی دغدغه ای نداشتند.
به گفته وی، بیناباج بیش از ۱۰ رشته قنات دارد که ۵ هزار متر آن باید مرمت و لای روبی شود.
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی قاینات هم در پاسخ به مشکل مطرح شده گفت: شاخص الگوی مصرف آب در روستاها ۱۶ مترمکعب است اما مردم بیناباج بیش از ۶۰ متر مکعب آب در هر دوره مصرف می کنند که اگر همین روند ادامه یابد به طور حتم باید آب این روستا جیره بندی شود.
مهندس «عیدی» افزود: اهالی بیناباج از بین روستاهای بخش نیمبلوک بیشترین الگوی مصرف آب را دارند.
به گفته وی، وقتی اهالی این روستا بیشترین مصرف کننده آب در بخش نیمبلوک هستند پس نباید با کمبود آب مواجه باشند. وی ادامه داد: برای رفع مشکل قطعی آب بالادست روستا تقویت پمپ ایستگاه مجتمع آبرسانی فیض آباد در دستور کار قرار گرفته است و اگر اعتبارات امسال تخصیص یابد به طور حتم این کار انجام می شود.
خراسان جنوبی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا