سیاسی

به عنوان یک معلم از اختلافات شهرستان رنج می برم/افزوده شدن بر عمق شکاف اختلافات سیاسی

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام علی رحمانی امام جمعه قاین در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان قاین با اشاره به تعیین ریاست جدید شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: حدود ۲۰سال این مسئولیت خطیر برعهده حجت الاسلام والمسلمین سید رضا تقوی بود و امسال با حکم مقام معظم رهبری این مسئولیت به حجت الاسلام علی اکبری واگذار شد .
وی با بیان این که اعضای شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور نیز با حکم رهبری تعیین می شوند گفت: ۹ نفر از اعضای شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با ابلاغ حکم از سوی رهبری تعیین و بر ۹۰۰ نماز جمعه در سراسر کشور نظارت دارند ومدیریت وبرنامه نویسی نماز جمعه های کشور بر عهده شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور است.
امام جمعه قاین در ادامه بیان داشت: این شورا هیچ گونه ارتباطی با مجموعه دولت ندارد ومستقیم زیر نظر مقام معظم رهبری انتخاب و اداره می شوند.
حجت الاسلام رحمانی درادامه با اشاره به این که توسعه دانشگاهها باعث ورود فرهنگ های دیگر استانها به شهرستان شده است وگاهی به صورت متفاوت خودرا نشان داده است گفت: از آن جایی که مردم قاینات از فرهنگ اصیل دینی برخوردارند کمترین تاثیرات فرهنگی را نپذیرفته اند وبیشتر تاثیر گذار بوده اند.
وی به حضور طلاب از نقاط مختلف کشور در حوزه علمیه سفیران هدایت شهرستان اشاره کرد وگفت: امانتداری وفرهنگ دینی مردم قاینات همیشه مورد تحسین طلاب شهرستان نیزبوده است.
امام جمعه قاین در بخش دیگری از سخنان خود ودرپاسخ به سوالات خبرنگاران در خصوص اختلاف هایی که در شهرستان وجود دارد گفت: متاسفانه اختلاف از جمله دردهایی است که سالیان سال این درد را برپهلو داریم وگاهی به صورت اختلاف بین شهر و روستا وگاهی به صورت اختلاف بین دو شهر وگاهی به صورت اختلاف بین دو محله خود را نشان می دهد که این امر بسیار زشت و به دور از بُعد فرهنگی است و شیاطینی هم هستند که از این اختلاف حُسن استفاده را می برند وهر از چند گاهی به این اختلافات دامن می زنند .
حجت الاسلام رحمانی ادامه داد: قطعا در خطبه های نماز جمعه ودر هفته های متعدد مسائلی از جمله وحدت،مسئله بانوان،جوانان ،عوامل واسباب طلاق،گریز جوانان از وضعیت تاهل وازدواج را مطرح خواهم کرد وبه صورت شفاف با مردم سخن خواهم گفت.
وی تصریح کرد: من بدور از هرگونه وابستگی وراحت موضوعات ومشکلات شهر را بیان خواهم کرد و در مسائل هم به دنبال جمع کردن رای از مردم شهر و روستاها نیستم و لذا احساس می کنم راحت تر می توانم مسائل را بیان کنم.
حجت الاسلام رحمانی به برگزاری یادبود وبزرگداشت علمای شهرستان در نیمه دوم خرداد سال آینده اشاره کرد وگفت: نیاز است که بزرگان شهرستان به نسل جوان شناسانده شوند واین افراد الگوهایی برای جامعه جوان ونوجوان شهرستان باشند.
وی با بیان این که نظام دوقطبی تنها مربوط به همین دهه به تنهایی نیست گفت:با گذشت سالیان سال ،به جای التیام این زخم(اختلاف)،شکاف آن هر روز بیشتر می شود وهر ساله بر شکاف اختلافات سیاسی افزوده می شود .
حجت الاسلام رحمانی در خصوص مسائل آموزش وپرورش در شهرستان قاینات گفت: براساس تجربه ۳۰ساله در آموزش وپرورش ،شاهد این اختلافات بوده ایم وهرسال هم برعمق شکاف آموزش وپرورش افزوده می شود وبرخی از سر خیرخواهی و دین داری واحساس مسئولیت برآن دامن می زنند که برخی مسائل درشان جامعه فرهنگی ودینی واسلامی وانقلابی ما نیست.
امام جمعه قاین در ادامه گفت: به عنوان یک معلم از این همه اختلافات سیاسی واز این سیاست زدگی حقا وانصافا رنج می برم.
حجت الاسلام رحمانی در ادامه اظهارکرد: دشمنان به دنبال اختلاف افکنی در بین مردم ودولت هستند وتلاش می کنند که مردم را نسبت به بدنه دولت ونظام بدبین کنند وتلاششان این است که این گونه تفهیم کنند که بدنه دولت یک بدنه بی اعتمادی است وامانتداران خوبی برای جامعه نیستند وهمچنین می خواهند که زنان ما به سمت وسوی زنان غربی پیش روند و از قشر کار گر که منبع درآمدی زیادی ندارند نیز سوء استفاده می کنند ولذا باید همه با توجه به این مسائل وشرایط باید درجامعه حرکت کنیم و به مسائلی که باعث سوء استفاده دشمن می شود دامن نزنیم.
حجت الاسلام رحمانی با بیان این که سیاست در سطح کلان به دوسیاست الهی وشیطانی تقسیم شده است گفت:سیاست شیطانی ،سیاستی است که بر اساس وسوسه های شیطانی شکل گرفته وسیاست حاکم بر جامعه بشری متاسفانه از نوع سیاست شیطانی بوده است ومعمولا این سیاست د ربازه زمانی خود شکست خورده است.
امام جمعه قاین ادامه داد: بسیاری از مسئولین و آحاد جامعه به این تقسیم بندی توجهی ندارند و به خود حق می دهند که هر کاری می خواهند انجام دهند و حتی به مردم وعده های دروغین و قول هایی می دهند که امکان اجرای آن وجود ندارد .
وی افزود:سیاست الهی سیاستی است که مورد تاکید است و آن چیزی که ماندگار است سیاست الهی است وخواهش ما از همه دانشجویان وفرهنگیان واقشار مختلف جامعه این است که خودشان را گرفتار سیاست شیطانی نکنند .
امام جمعه قاین در پایان گفت: از همه اصحاب جراید وروزنامه ها نیز تقاضای نقد منصفانه وخیر خواهانه را داریم و از نقد منصفانه استقبال می کنیم وتاکنون از نقد هایی که دوستان تلفنی ویا شفاها به ما داشته اند استفاده کرده ام ویقین بدانید که اگر یک سخنرانی به نقد گرفته نشود یعنی اعتنایی به آن نشده است ونقد منصفانه باعث رشد انسان می شود..
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا