سیاسی

به خاطر مذاکرات از امکانات هسته ای خود نگذشتیم / هزینه‌ای نمی‌دهیم و ندادیم / طرف مقابل در عمل به برخی کارها تعلل کرده است

به گزارش نسیم قائن ،
رئیس مجلس تاکید کرد: ما در موضوع هسته ای هزینه‌ای نمی‌دهیم و ندادیم؛ ما فقط در میزان فعالیت‌های هسته‌ای اقداماتی انجام دادیم، اما طرف مقابل در کارها تعلل کرد که پاسخ این تعلل داده خواهد شد.
به گزارش «انتخاب»، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه ۲۱ آذرماه) در پاسخ به انتقاد نماینده فلاورجان در مجلس نسبت به اظهارات توهین‌آمیز نخست‌وزیر انگلیس گفت: مقامات انگلیس و آمریکا اخیراً فضاسازی‌هایی را علیه جمهوری اسلامی ایران انجام دادند که به نظر می‌رسد این فضاسازی‌های آنان به دلیل مشکلاتی است که در بقیه امور دارند.
وی افزود: آنان در صحنه بین‌المللی دچار عقب‌افتادگی شدند و از طرفی، مسائل داخلی هم دارند لذا یک سری غرش‌های تبلیغاتی می‌کنند که نشان می‌دهد حرف‌های توخالی می‌زنند.
رئیس مجلس با بیان اینکه ما می‌خواهیم آرامش امنیتی در منطقه حاکم شود، گفت: جمهوری اسلامی ایران از همان ابتدا اعتقاد داشت راه‌حل بحران سوریه فقط سیاسی است، کشورهایی که با جنگ‌افروزی می‌خواستند در سوریه نقش داشته باشند، امروز باید پاسخ دهند. جمهوری اسلامی ایران از همان ابتدا به دنبال حل و فصل مسئله سوریه از طریق سیاسی بود.
لاریجانی با بیان اینکه غرش‌های تبلیغاتی انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها به خاطر سیاست‌های نارسی است که امروز به سنگ خورده است، تصریح کرد: آنان می‌خواهند به دلیل موفقیت‌آمیز نبودن سیاست‌هایشان، امروز توپ را به زمین ایران بیندازند.
وی خطاب به آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها گفت: شما باید پاسخ دهید که چرا از آنطرف دریاها آمده‌اید به این تروریست‌های منطقه سلاح داده‌اید؟ این سیاست به سنگ خورد و موفق نبود، البته برخی از کشورهای منطقه هم تصور می‌کنند با توسل به آنان می‌توانند مشکل را حل کنند، در حالی که موضوع امنیت منطقه، تنها به دست خود کشورهای منطقه قابل حل است.
رئیس مجلس تأکید کرد: موشک «تاو» به تروریست‌ها دادند. موشک «تاو» کلاشینکف که نیست، سریال دارد و معلوم است چه کسی این موشک‌ها را ساخته است.
لاریجانی برهمین اساس تاکید کرد: امروز سیاست‌های آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها به سنگ خورده است. سیاست ایران از همان ابتدا عاقلانه بود، اما آنان به جای جواب دادن می‌خواهند توپ را به زمین ایران بیندازند.
وی تاکید کرد: آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها به خاطر عقب‌افتادگی از حل و فصل مسائل منطقه این فریادها را در منطقه سر می‌دهند.
رئیس مجلس در پاسخ به بخش دیگری از تذکر این نماینده مجلس درباره عقب‌نشینی ایران در برجام و عهدشکنی آمریکا گفت: درباره نکته‌ای که درخصوص فعالیت‌های هسته‌ای ایران گفتید و مطرح کردید که ایران از امکانات هسته‌ای خود گذشته است تا مذاکره کند، باید بگویم اصلاً چنین چیزی نیست، ما هزینه‌ای نمی‌دهیم و ندادیم، ما فقط در میزان فعالیت‌های هسته‌ای ایران، آن هم با ملاحظه، اقداماتی انجام دادیم، اما طرف مقابل در عمل به برخی کارها تعلل کرد که پاسخ این تعلل آنان داده خواهد شد.
منبع:انتخاب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا