سیاسی

بهمن آخرین فرصت احیای مراکز تربیت معلم قاین

به گزارش نسیم قائن ، در ادامه پیگیری موضوع دانشگاه فرهنگیان قاینات، دفتر نماینده شهرستان با دعوت از فرماندار، امام جمعه، شورای شهر و تعدادی از مطلعین از مطالبات شهروندان جلسه ای را برگزار و آخرین نظرات و اقدامات مسئولین در شورای آموزش و پرورش و نحوه حمایت دیگر ظرفیت های شهرستان برای تحقق هر چه سریع تر تحقق دانشگاه فرهنگیان را پیگیری کرد .
فلاحتی نماینده شهرستان در ابتدا با ارائه گزارشی گفت با توجه به نیاز به تربیت و تأمین نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش، نظام و رهبری مصرّ بر توسعه پردیس های دانشگاهی دانشگاه فرهنگیان و افزایش پذیرش دانشجو معلم هستند و حمایت مجلس نیز پشت این موضوع وجود دارد .
وی در خصوص مجوز قاینات نیز افزود اصل موضوع روشن و مشخص است و دستورات لازم أخذ شده و با پذیرش ماده ۲۸ و مشروط به همه گونه همکاری در شهرستان مشکلی برای احیای مرکز تربیت معلم پسران وجود ندارد ولی هر گونه إن قُلت و تردید در شهرستان می تواند موجب تأخیر و تضعیف کار باشد و اگر در شهرستان ضعیف عمل شود مانند گذشته کار معطل خواهد ماند .
فلاحتی در ادامه اظهار داشت چنانچه موضوع فضا در شورای آموزش و پرورش توسط فرماندار بعنوان رئیس شورای آموزش و پرورش پیگیری و محقق شود هیچ مشکلی برای احیای مراکز تربیت معلم (دانشگاه فرهنگیان) وجود نخواهد داشت .
وی همچنین در تأکید قطعیت أخذ مجوز احیای مرکز تربیت معلم پسران قاین اظهار داشت با توجه به حمایت رهبری و مجلس از توسعه دانشگاه فرهنگیان و سوابق فعالیت چهار مرکز تربیت معلم در قاین قطعا موضوع احیای کُد قبلی تربیت معلم در شورای گسترش تأیید می گیرد و اگر در بهمن ماده ۲۸ محقق شود برای مهرماه مشکلی نداریم .
فلاحتی در بخش پایانی سخنان خود نیز اظهار داشت؛ اگر وارد حواشی منطقه ای نشویم و در برابر َکاری که به شهرستان می آید کوتاه نیاییم دانشگاه فرهنگیان و خیلی کارهای دیگر شدنی است .
دکتر مهدی زاده رئیس دانشگاه فرهنگیان استان نیز در تماس تلفنی که نماینده شهرستان با وی داشت اظهار امیدواری کرد با تحویل فضا، نیروی انسانی و تجهیزات لازم به نماینده طرح و برنامه سازمان مرکزی دانشگاه از سوی مسئولین شهرستان، نیمسال بهمن شاهد این اتفاق باشیم و شخصا علاقمند هستم که چراغ دانشگاه فرهنگیان در قاین برافروخته شود .
رئیس دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی در تأکید بر آمادگی دانشگاه نیز افزود از جانب ما درصدی هم نگران نباشید و علاقمندیم که این کار در قاین اتفاق بیفتد .
حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین نیز ضمن اعلام هرگونه آمادگی برای تسریع در ایجاد دانشگاه فرهنگیان و پذیرش ماده ۲۸ گفت اراده ای را که این کار لازم دارد کم مشاهده می کنم و اگر کم کاری ببینم حتما به مردم خواهم گفت زیرا حدود سی سال پیش که دو مرکز تربیت معلم را به نامردی بردند آنروز دلم به حال مردم سوخت، مردمی که هیچ رنگی ندارند و فقط می خواهند شهر و فرزندشان پیشرفت بکند .
وی در ادامه با استناد به روایتی افزود عاقل کسی است که بین دو شرّ، اقلّ شرّ را انتخاب بکند و ما در شرایطی که بایستی بین دو مسئله نداشتن تربیت معلم(دانشگاه فرهنگیان) و جابجایی دانش آموزان تصمیم بگیریم قطعا احیای تربیت معلم و داشتن دانشگاه فرهنگیان مهم تر و انتقال دانش آموزان اقلّ شرّ خواهد بود که باید محقق شود .
حجت الاسلام رحمانی همچنین انتقاداتی از نحوه عملکرد و ورود برخی دستگاه ها و از جمله آموزش و پرورش به موضوع دانشگاه فرهنگیان داشت و گفت به نظر بنده کارها تمام شده بود و آمادگی هر گونه همکاری وجود داشت و نباید کار معطل فضا می ماند .
در پایان جلسه کریمی فرماندار قاینات و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان نیز مطالبی در موضوع دانشگاه فرهنگیان و برخی مشکلات و کاستی های شهرستان ارائه کرد و گفت دستورات لازم در خصوص تأمین فضا و ایجاد زیرساخت های دانشگاه فرهنگیان را به آموزش و پرورش داده است .
در این جلسه شورای شهر بدون ارائه هرگونه طرح و برنامه حمایتی و مشخصی به رسم معمول آمادگی خود را اعلام داشت و در غیاب رئیس آموزش و پرورش که در سفر بود هیچ نماینده ای از سوی وی در جلسه شرکت نکرد که جای تأمل داشت.
گزارشگر:محمدرضا فرخی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا