سیاسی

بهسازی و رفع نواقص ترافیکی سطح شهر تهران در آستانه نوروز

به گزارش نسیم قائن ، کامران اخباری تصریح کرد: رفع نواقص تابلوهای هدایت مسیر، بهسازی و عملیات نگهداری علائم عمودی و افقی و رفع نواقص آنها در بزرگراه‌ها به منظور ارتقای ایمنی و سهولت تردد و هدایت مناسب شهروندان و مسافران در دست اقدام است.
معاون اجرایی سازمان ترافیک افزود: به منظور انجام برنامه ریزی، هماهنگی و کنترل و پیشرفت عملیات، بازده زمانی در نظر گرفته شده که بر اساس آن عملیات عمرانی و بهسازی معابر تا پایان ۲۹ اسفند ماه به اتمام خواهد رسید.
اخباری با اشاره به اینکه خط کشی از مهمترین علائم افقی راهنمایی رانندگی است که برای افزایش ایمنی معابر ترسیم می شود، گفت: هدف از خط کشی معابر منظم کردن حرکت وسایل نقلیه و عابران پیاده، آگاهی دادن به استفاده کنندگان از معابر و راهنمایی آنها است.
وی گفت : در راستای دستورالعمل اجرایی طرح پیشواز از نوروز، نسبت به احیای خط کشی‌ها اعم از خط کشی گرم و خط کشی سرد، خط کشی بستر سطوح دو جزئی، رنگ آمیزی های ترافیکی و بهسازی گاردیل با محوریت رینگ بزرگراهی و مبادی ورودی شهر اقدام خواهد شد.
به گفته اخباری، رفع نواقص و بهسازی بزرگراه های آزادگان، یاسینی، بسیج و مبادی ورودی بزرگراه یاسینی و شهید بابایی، بزرگراه های شهید خرازی، علامه جعفری، شهید فهمیده، شهید لشگری و فتح در دست اقدام است.
معاون اجرایی سازمان ترافیک در ادامه تصریح کرد: شریان‌های اصلی و پر تردد شهر از جمله بزرگراه‌های تندگویان، نواب، شهید چمران، شهید مدرس، امام علی ، آبشناسان، هاشمی رفسنجانی، شهید صدر و بزرگراهای همت، حکیم، رسالت و شیخ فضل الله نوری نیز، تا پایان اسفند ماه، رفع نواقص تابلوهای هدایت مسیر و بهسازی خواهند شد.
اخباری در پایان بیان داشت: هدف از اقدامات این معاونت ایجاد نظم بصری و رفع نواقص ترافیکی، همچنین مهیا سازی شهر در راستای ستاد پیشواز از نوروز و به منظور تسهیل عبور مرور مسافران نوروزی است.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا