سیاسی

بهره برداری وکلنگ زنی ۵پروژه با اعتباری بالغ بر۱۵۷میلیاردریال در شهرستان قاینات

به گزارش نسیم قائن ، در پنجمین روز از هفته دولت آبرسانی به دوروستای امیر آباد سرچشمه ومهدی آباد از مجتمع آبرسانی گرماب انجام شد.
پروژه آبرسانی روستای امیرآباد سرچشمه با اعتبار۱۵میلیاردریال وبا اجرای ۲۱هزار متر خط انتقال وشبکه توزیع واحداث یک باب مخزن ۱۱۰مترمکعبی وحصارکشی به طول ۱۳۰متر اجرا شده است وبا بهره برداری از این طرح۷۲خانوار از آب سالم بهداشتی بهره مند شدند.
پروژه آبرسانی به روستای مهدی آباد نیز با اعتبار ۱۶میلیاردریال وبا اجرای ۱۳هزار متر خط انتقال واحداث یک باب مخزن ۵۶۰مترمکعبی وحصار کشی به طول ۱۶۰متر اجرا شده است و۱۶۷خانوار نیز از آب سالم بهداشتی بهره مند شدند.
عیدی در مراسم افتتاح این پروژه ها در جمع مردم امیرآباد سرچشمه گفت: با اجرای این پروژه دوروستای امیرآباد سرچشمه ومهدی آباد ازچرخه آب رسانی خارج شده اند .
وی افزود: با اجرای این پروژه ها ۱۲روستااز شهرستان قاین وشهرستان زیرکوه از نعمت آب سالم وبهداشتی برخوردار شده اند.
رئیس امور آبفار قاین گفت: در طول سه سال گذشته ۱۸روستای بزرگ شهرستان قاینات آبرسانی شده است و۱۷روستای مجتمع آبرسانی کرغند و۱۱روستای بخش مرکزی قاین و۱۵روستای از جمله محمد آباد پسکوه وروستاهای تابعه با حفرچاه وایستگاه پمپاژمشکل آبرسانی آنها حل شده است .
کهن ترابی فرماندار قاین نیز در جمع مردم روستای امیرآباد سرچشمه بابیان این که علی رغم این که دولت یازدهم در طی این چند سال دچار مشکلات مالی بوده است اما در حوزه آبرسانی شهرستان قاینات بیشترین اعتبارات را داشته ایم .
وی به مردم قول داد که تا زمستان سال آینده روستای امیرآباد سرچشمه وروستاهای اطراف از نعمت گاز نیز برخوردار خواهند شدومدرسه عشایری این روستا نیز طی یک سال آینده بهسازی وآسفالت معابر روستا نیز دردستور کار است واجرایی خواهد شد.
در ادامه پروژه ها نیزعملیات اجرایی راهسازی راههای روستایی قاین به طول ۳۸کیلومتر به نمایندگی از روستاهای بزن آباد،مهدی آباد،دهشک،محمدآباد ،شونگان در ابتدای راه روستایی مهدی آباد به بزن آباد به زمین زده شد .
به گفته شاهزهی سرپرست اداره راه وشهر سازی قاین این پروژه ها با اعتباری بالغ بر ۹۶میلیارد و۵۰۰میلیون ریال در دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید.
جایگاه عرصه سوخت مجتمع خدمات رفاهی صبا در سه راهی حوض رباط که با هزینه ای بالغ بر۱میلیاردتومان توسط بخش خصوصی اتجام شده است به بهره برداری رسید.
به گفته محبی مدیر اجرایی این طرح،این پروژه جزء اولین پروژه های تحت پوشش شرکت پتروخضراء شرق کشور در خراسان جنوبی است که امروز همزمان در فردوس وقاین به بهره برداری رسیده است.
وی افزود: این طرح در زمینی به متراژ ۳هزار متر مربع وبا ظرفیت ۹۵هزار مترمکعب نفت گاز و۵۰هزار مترمکعب بنزین وبا ۲سکوی سوخت گیری وبا اعتباری بالغ بر۱میلیاردتومان توسط بخش خصوصی اجرا شده است وبه صورت مستقیم برای ۱۰نفر در سه شیفت کاری شغل ایجاد شده است.
محبی با درخواست از مسئولین شهرستان واستان خواستار حل مشکل ورودی از تقاطع غیرهم سطح وهم چنین نصب چراغ چشمک زن وساماندهی پارکینگ جلوی جایگاه شد.
وی قول تکمیل وراه اندازی مجتمع رفاهی صبا تا هفته گردشگری ومیراث فرهنگی را نیز داد.
کهن ترابی فرماندار قاین نیز دراین مراسم گفت: شهرستان قاینات ظرفیت های بسیار خوبی دارد وما از این ظرفیت هاباید به نحو احسنت استفاده کنیم
وی افزود: حمل ونقل یک زیرساخت مهم است ومی توان از این زیرساختها برای توسعه شهرستان استفاده کردوبا همکاری مسئولین ومدیران زمینه های جذب سرمایه گذاران در شهرستان فراهم شود.
با حضور قائم مقام مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره)استان وامام جمعه وفرماندار ومسئولین شهرستان در پنجمین روز از هفته دولت ،ساختمان اداری کمیته امداد امام خمینی(ره)شهرستان قاینات که از سال ۱۳۹۰کلنگ زنی شده بود نیز به بهره برداری رسید .
این ساختمان اداری در سه هزارمترمربع مساحت ودر دوطبقه با اعتباری بالغ بر۲میلیارد تومان ساخته شده است.
دراین مراسم آیت الله اصفهانی امام جمعه قاین گفت:یکی از بزرگترین خدماتی که انقلاب اسلامی داشته است وبادرایت رهبر کبیر انقلاب اسلامی برای کمک به نیاز مندان تاسیس شده است کمیته امداد بوده است که تا کنون موفقیت های زیادی نیز این نهاد اجتماعی داشته است وبا سروسامان دادن وکمک به نیاز مندان ومحرومین ومستضعفین گام های بسیار موثری برداشته است.
کهن ترابی فرماندار قاین نیز گفت: یکی از ثمرات انقلاب اسلامی ما حفظ ارزشهای انقلاب است وماهم برای حفظ این ارزشها انقلاب کرده ایم.
وی افزود: یکی از ارزشهای بزرگ انقلاب رفع محرومیت زدایی بود که در این زمینه گام های بسیار موثری در کشور ما برداشته شده است .
فرماندار قاین در ادامه اظهارداشت: یکی از برنامه های مهمی که کمیته امداد به خصوص از زمان حضور فتاح در این نهاد داشته است طرح توانمندسازی مدد جویان کمیته امداد است که خوشبختانه با تعاملی که آقای فتاح با مجلس ودولت دارد اقدامات بسیار خوبی در زمینه رفع محرومیت زدایی وتوانمند سازی مددجویان اجرا شده است .
وی با درخواست از مسئولین کمیته امداد گفت: همان طور که در محرومیت زدایی قدم هایی برداشته اند باید در زمینه فقر فرهنگی در روستاها نیز توجه بیشتری صورت گیرد وافزایش آگاه سازی مردم در دستور کار قرار گیرد .
عنایتی قائم مقام مدیرکل کمیته امداد استان نیز دراین مراسم با بیان این که در هفته دولت امسال ۶۲واحد مسکونی با اعتبار۲میلیارد و۲۱۰میلیون تومان در سطح استان به بهره برداری می رسد گفت: ۱۰۵واحد روستایی و۱۴۵مسکن شهری تا پایان سال نیز تمیل ودر اختیار مددجویان قرار خواهد گرفت.
وی افزود: ۹۲۰مورد تعمیرات مسکن مدد جویان تا پایان سال نیز اجرا خواهد شد.
عنایتی از ارتقاء دو نمایندگی امداد آرین شهر وخضری دشت بیاض به اداره امداد با چارت سازمانی وترکیب جدید نیرویی نیز خبرداد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا