سیاسی

بهره برداری از ۲۰ طرح در بخش سده شهرستان قاینات+ تصاویر

به گزارش نسیم قائن ، روز گذشته ودر دومین روز از هفته دولت ۲۰ طرح عمرانی با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در بخش سده شهرستان قاینات به بهره برداری رسید.
چاه آب شرب آرین شهر به نمایندگی از ۸ پروژه امور آب و فاضلاب شهری با اعتبار ۵۴۰ میلیون به بهره برداری رسید .
به گفته توکلی مدیر امور آب و فاضلاب شهری ،۸پروژه با مجموع اعتباری ۲و نیم میلیارد در آرین شهر اجرا شده است که چاه آبشرب به نمایندگی ازاین پروژه ها با حضور مسئولین به بهره برداری رسید.
از دیگر پروژه هایی که به نمایندگی از ۵ پروژه جهاد کشاورزی در آرین شهر افتتاح شد طرح آبیاری کم فشار چاه اسفندش سده بود که با بهره برداری از این طرح ۶۲ خانوار به استعداد ۲۰۰ نفر از مزایای آن بهره مند می شوند .
به گفته رزمی معاون جهاد کشاورزی قاین برای اجرای این طرح ۱۵۸ میلیون ۷۰۰ هزار تومان از محل اعتبارات دولتی و خود یاری مردمی هزینه شده است.
رزمی ادامه داد: در هفته دولت ۵ پروژه با اعتبار ۴۵۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در بخش سده به بهره برداری رسید و ۶۶۹ نفر از مزایای این طرح ها برخوردارو برای ۷۳ نفر به صورت مستقیم وغیر مستقیم شغل ایجاد شده است.
اجرای جدول گذاری ،زیر ساخت آسفالت معابرمسکن مهر،مجتمع شهید فیاض بخش،بلوار شهید چمران و بلوار شهید حکمت از پروژه های شهرداری آرین شهر بود که به طول ۷۱ هزار متر مربع و با اعتبار ۲ میلیارد تومان در شهر آرین شهر اجرا و به بهره برداری رسید.
یکی دیگر از پروژه های بسیار مهمی که در دومین روز از هفته دولت در بخش سده به بهره برداری رسید راه اندازی چاه عشایری کمیران بود که در طول مدت ۲ سال و با اعتبار ۲ میلیارد و ۴۱۰ میلیون تومان مورد بهره برداری قرار گرفت.
به گفته ابراهیمی رئیس اداره عشایر شهرستان قاینات با بهره برداری از این چاه آبرسانی سیار ۴۷۴ خانوار در ۹ منطقه عشایری از آب با کیفیت بالا بهره مند خواهند شد.
افتتاح ۴هزار متر مربع سنگ فرش معابر روستای رومشتیک به همت بنیاد مسکن وبا مشارکت بخشداری سده از دیگر پروژه های افتتاحی در دومین روز از هفته دولت در شهرستان قاینات بود که با اعتبار ۲۴۰ میلیون تومان مورد بهره برداری قرار گرفت.
به گفته شیری رئیس بنیاد مسکن شهرستان قاین در ۹۰ درصد معابر روستا طرح هادی اجرا شده است.
سخنرانی فرماندار در جمع اهالی روستای رومشتیک ودیدار با خانواده شهید افروزی از دیگر برنامه های فرماندار وهیئت همراه در دومین روز از هفته دولت در بخش سده شهرستان قاینات بود.
مهندس کریمی در جمع اهالی روستای رومشتیک نیز اظهار کرد: هدف از دیدار های مردمی ما مسئولین بیان دستاوردهای نظام و دولتمردان و اینکه از نزدیک حرف های آنان را گوش کنیم و تلاش نماییم دردی از مباحث و مشکلات آنان حل نماییم.
وی با تأکید بر اینکه در چند سال اخیر دولت خدمات قابل قبولی در رابطه با گاز رسانی، آبرسانی و اجرای طرح هادی در این روستا انجام داده است ؛اظهار داشت: همه مسئولین نیز تکلیف دارند از تمام ظرفیت های شهرستان در راستای خدمات رسانی بی منت به مردم به ویژه در روستا ها و دیگر نقاط کمتر توسعه یافته شهرستان بدرستی استفاده نمایند.
فرماندار در ادامه با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری بارها اعلام نموده اند که اولویت اول کشور، مباحث اقتصادی،اشتغال و رونق تولید است؛ افزود: روستائیان عزیز بایستی از ظرفیت های طبیعی که در روستا ها وجود دارد در رابطه با اشتغال استفاده نمایند و ما هم آمادگی داریم تسهیلات لازم به آنان پرداخت نماییم و هم در حوزه توانمند سازی بانوان با تأمین مدرس آموزش های فنی و حرفه ای و تسهیلات مورد نیاز را در اختیار بانوان قرار بدهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا