سیاسی

بهره برداری از ۲ طرح بهداشتی درمانی در قاین

به گزارش نسیم قائن ، فرماندار قاینات روز یکشنبه در آیین افتتاح این طرح‌ها گفت: پروژه تصفیه خانه فاضلاب مرکز آموزشی و درمانی شهدای قاین با اعتبار ۸۱۰ میلیون تومان و از محل هتلینگ اجرا شده است.
محمد کریمی افزود: عملیات اجرایی این پروژه خرداد سال گذشته آغاز و مرداد امسال تکمیل شد.
وی بیان کرد: بخش NICU مرکز آموزشی درمانی شهدای قاین نیز با زیربنای ۲۱۰ متر مربع و اعتبار ۳۵۰ میلیون تومان و با ۱۰ تخت به بهره‌برداری رسید.
مرکز آموزشی درمانی شهدای قاین با ۱۲۰ تخت و ۱۵ بخش بستری تنها بیمارستان شهرستان قاینات است.
مجتمع حمایتی بهزیستی نیز به منظور ارایه خدمات به جامعه هدف در آرین‌ شهر قاینات در دومین روز دهه فجر با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی افتتاح شد.
عابدی در این مراسم افزود: این دهه فرصت مناسبی برای بیان فعالیت‌های دولتمردان به مردم است که در این زمینه فعالیت‌ها انجام شده را به اطلاع مردم می‌رسانیم.
وی ادامه داد: این پروژه از ثمرات سفرهای استاندار خراسان جنوبی به شهرستان قاینات است و امیدوارم بازگشایی این مجتمع در کاهش آسیب‌های اجتماعی موثر باشد و این معضلات در استان به حداقل برسد.
مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی نیز در این آیین گفت: عملیات ساخت مجتمع حمایتی بهزیستی در آرین‌ شهر از سال ۱۳۹۳ در زمینی به مساحت یک هزار مترمربع و زیربنای ۴۲۰ مترمربع آغاز شده و امروز به بهره‌برداری رسید.
علی عرب‌نژاد افزود: ۶۹۲ میلیون تومان برای ساخت این مجتمع هزینه شده که ۵۴۲ میلیون تومان اعتبار تملک و دارایی شهرستان و مابقی با حمایت استاندار در سفر قبل به قاینات تامین شد.
وی اظهار داشت: این مجتمع به ۵۰۰ معلول و ۱۵۰ نفر از زنان سرپرست خانوار و به تمام مردم نیز خدمات توانبخشی و پیشگیری ارایه می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا