سیاسی

بهره برداری از ۱۳۴پروژه درقاین با اعتباری بالغ بر ۳۱میلیاردتومان در هفته دولت

به گزارش نسیم قائن ،کهن ترابی فرماندار قاین در جلسه برنامه ریزی مراسم بزرگداشت هفته دولت با بیان این که دردولت یازدهم اطلاع رسانی دقیقی از فعالیت های دولت برای مردم انجام نشده بود گفت:این یکی از نقاط ضعف دولت بود.
وی بابیان این که همگرایی وهم پوشانی وهم افزایی در شهرستان قاینات بین مدیران وجوددارد گفت: برای توسعه شهرستان همه باید در کنار هم باشیم .
کهن ترابی ادامه داد:قاینات نیازمند همت مضاعف ومدیریت جهادی وعزم مضاعف مدیران است که عقب ماندگی های تاریخی وعقب ماندگی های قبلی شهرستان را جبران کنیم.
فرماندار قاین درادامه با اشاره به این که شهرستان قاینات در تعداد پروژه های افتتاحی وکلنگ زنی در هفته دولت درسطح استان رتبه اول رادارد گفت:در سال جاری ۱۳۴پروژه با اعتباری بالغ بر ۳۱ میلیارد تومان در شهرستان قاینات در بخش های کشاورزی،مسکن،راه،تامین آب شرب،آبرسانی،تامین برق،بهداشت و درمان،گازرسانی،صنعت و معدن،شهرداریها و دهیاریها افتتاح و کلنگ زنی خواهد شد.
کهن ترابی با اشاره به پروژه های شاخص شهرستان گفت:درحوزه راه وشهرسازی ۲پروژه با اعتباری بالغ بر۱۷میلیاردو۵۰۰میلیون ریال شامل احداث راه روستایی مهدی آباد – بزن آباد به طول ۴کیلومترو ۳کیلومتر راه روستایی تندیل به بهره برداری خواهد رسید.
وی گفت:در حوزه جهاد کشاورزی تعداد ۱۵ پروژه با اعتبار هزینه شده بالغ بر ۲۳میلیارد و۷۰۹میلیون ریال که شامل آبیاری تحت فشار و کم فشار چاههای شرکت سهامی زراعی خضری ،پروژه احیاء و مرمت قنوات به تعداد ۳ رشته قنات در شهرستان و احداث استخر ذخیره آب و کانال انتقال آب ،تکمیل و تجهیز گلخانه های سطح شهرستان خواد بود.
کهن ترابی درادامه گفت:در حوزه منابع طبیعی تعداد ۲ پروژه شامل اجرای طرح آبخیزداری حوزه چدان و مرمت ساختمان حفاظتی با اعتباری بالغ بر۳میلیارد و۲۹۰میلیون ریال نیز به بهره برداری خواهد رسید.
فرماندار در ادامه به پروژههای حوزه امور عشایر شهرستان اشاره کرد وگفت: ۲ پروژه احیاء و مرمت قنوات با اعتباری بالغ بر ۵۹۰ میلیون ریال در هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید.
وی پروژه های بخش بهداشت ودرمان شهرستان را ۳پروژه برشمرد وگفت: این پروژه ها شامل راه اندازی کلنیک تخصصی وکلنیک غربالگری سرطان بیمارستان وافتتاح مرکز جامع سلامت روستای تیغاب با اعتباری بالغ بر۳۲میلیارد و۶۲۰میلیون ریال است.
فرماندار قاین با اشاره به پروژه های دهیاری ها در بخش مرکزی،سده ونیمبلوک گفت: در مجموع ۵۰پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۲میلیارد و۹۴۰میلیون ریال در حوزه دهیاریها در هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید.
کهن ترابی اظهارداشت: درحوزه آب وفاضلاب شهری وروستایی نیزدر مجموع ۶پروژه با اعتباری بالغ بر۳۷میلیارد و۵۰میلیون ریال به بهره برداری خواهد رسید که از این میزان ۳پروژه با اعتبار ۳۴میلیاردو۴۰۰میلیون ریال مربوط به حوزه روستایی و۳پروژه با اعتبار ۲میلیارد و۶۵۰میلیون ریال مربوط به حوزه آب وفاضلاب شهری است.
فرماندار قاین با بیان اینکه طی این هفته در حوزه شهرداریهای شهرستان ۲۶ پروژه با اعتباری بالغ بر۵۷ میلیارد و ۴۶۲ میلیون ریال به بهره برداری می رسدگفت: در حوزه انرژی نیز تعداد ۱۳ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۷ میلیارد و ۸۵۰میلیون ریال افتتاح می شود، بیان داشت: بهینه سازی برق روستای کرغند و احداث و اصلاح شبکه های برق و تعویض کنتور در سطح شهرستان از پروژه های شاخص آماده افتتاح در این حوزه است.
فرماندارقاین درپایان افزود: همچنین در بخش صنعت ومعدن،هلال احمر،میراث فرهنگی،کمیته امداد،شرکت پخش فراورده های نفتی،نوسازی مدارس،ورزش وجوانان،گازرسانی نیز در هفته دولت پروژه هایی به بهره برداری خواهد رسید.
وی در پایان گفت: دراولین روز از هفته دولت مراسم غبارروبی مزار شهدا با حضور مسئولین شهرستان برگزار خواهد شد وسپس اعضای شورای اداری شهرستان دیداری با امام جمعه محترم خواهند داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا