سیاسی

بهره برداری از کتابخانه روستایی وطرح هادی درروستای اسفشاد

به گزارش نسیم قائن ، مهندس شیری رئیس بنیادمسکن قاین در حاشیه بهره برداری از اجرای طرح هادی وزیرسازی وآسفالت روستای اسفشاد گفت: با توجه به درخواستهای مردم روستای اسفشاد مبنی بر آسفالت وزیرسازی روستا لذا اجرای طرح هادی این روستا در دستور کار قرارگرفت واز محل اعتبارات سال گذشته دراین روستا ۱۹۴۰مترمربع جدول گذاری وکانیو،۳۰۰مترمربع پیاده روسازی،۹۵۰۰مترمربع زیرسازی وآسفالت انجام شده است وهمچنین ۹تیر برق نیز حابه جا شده است.
وی افزود:با اجرای این طرح ها که ۳میلیون و۴۸۶هزارریال هزینه داشته است ۷۶۱خانوار و۲۶۵۹نفراز مردم روستا از مزایای این طرح بهره مند شده اند.
افتتاح کتابخانه فردوسی روستای اسفشاد
مددی مسئول نهاد کتابخانه های عمومی شهرستان قاین در حاشیه مراسم افتتاح این پروژه گفت: باتوجه به نگاه فرهنگی مسئولین درشهرستان قاین در چند سال اخیروتوجه به امر کتابخانه ها در شهرستان قاینات خوشبختانه توفیقات خوبی دراین زمینه داشته ایم.
وی بیان داشت: پروژه کتابخانه مرکزی قاینات برای اولین بار در خراسان جنوبی با ۳هزارمترمربع در دست احداث است.
مددی افزود: با پیگیری های انجام شده مسئولین شهرستان،پروژه ۳۰۰متری به ۳هزارمتر مربع افزایش یافت وتاکنون ۳۷درصد رشدفیزیکی داشته است .
وی گفت: یکی از شاخص های ما اعضای کتابخانه هاست که تا سال ۱۳۹۲تعداد اعضای۱۰ کتابخانه شهرستان۹۸۰۰عضو بوده است که این تعداد در سال جاری به ۱۲۸۰۰نفررسیده است که بخشی از این افزایش به دلیل راه اندازی کتابخانه های جدید در شهرستان بوده است.
وی بااشاره به تعداد منابع کتابخانه های شهرستان گفت: در سال۱۳۹۲در مجموع کتابخانه ۱۱۸هزارکتاب در منابع موجود بوده است که امسال به ۱۳۸هزارمنبع رسیده است.
مسئول نهادکتابخانه های عمومی قاین گفت: ۱۱۸۱مترمربع سرانه کتابخانه های ملکی ما بوده است که به ۱۶۱۶مترمربع درسال جاری رسیده است.
مددی بابیان اینکه تاسال۱۳۹۲کتابخانه روستایی نداشته ایم گفت: در طی سال های اخیر با تاسیس وراه اندازی ۵کتابخانه روستایی دایرشده است ویک کتابخانه سیار درنهادکتابخانه های عمومی برای اولین باردراستان درشهرستان قاین راه اندازی شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا