سیاسی

بهره برداری از ایستگاه دیجیتال درقاین بااعتباری بالغ بر۶۵۰میلیون تومان

به گزارش نسیم قائن ، مهندس ثقفی مدیرکل صدا وسیمای خراسان جنوبی در مراسم بهره برداری از ایستگاه دیجیتال روستای برکوک گفت: ایستگاه برکوک دوازدهمین ایستگاه متوسط قدرت در استان خراسان جنوبی است که موردبهره برداری قرار می گیرد.
وی افزود: ۱۰ایستگاه کم قدرت نیز در خراسان جنوبی افتتاح شده است ودرمجموع۷۹درصد از جمعیت استان خراسان جنوبی زیرپوشش دیجیتال قراردارند.
مدیرکل صداوسیمای خراسان جنوبی افزود: پیش بینی می کنیم که درسال جاری ۱۰ایستگاه کم قدرت دیگر دراستان در صورت تخصیص کامل اعتبارات راه اندازی شود تا پوشش جمعیتی از شبکه دیجیتال به ۸۵درصد برسد.
مهندس ثقفی گفت:با راه اندازی ایستگاه دیجیتال برکوک که پیش ازاین تنها ۴ شبکه تلویزیونی قابل دریافت بود ۲۰ شبکه تلویزیونی و ۲۰ کانال رادیویی قابل دریافت است.
وی تصریح کرد؛برای بهره برداری از این طرح ۶۵۰ میلیون تومان هزینه شد که ۴۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات استانی و ۲۵۰ میلیون تومان آن از اعتبارات سازمان صدا و سیما تأمین شده است .
ثقفی افزود: این اعتبارات جهت آماده سازی زیرساختها،جاده و۳کیلومتر شبکه برق رسانی وتجهیزشبکه دیجیتال روستای برکوک هزینه شده است.
مهندس امینی معاون برنامه ریزی وعمرانی فرماندارقاین نیز دراین مراسم ضمن تقدیروتشکر از مسئولین شهرستان واستان در راه اندازی شبکه دیجیتال دربخش سده گفت: یکی از خواسته های به حق مردم دراکثر دهگردشی ها راه اندازی وایجاد شبکه های تلویزیونی دیجیتال بود که امروزه شاهد بهره برداری از این پروژه فرهنگی هستیم وبا راه اندازی این پروژه بیش از۱۲هزار نفر از شبکه های دیجیتال برخوردارمی شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا