سیاسی

بهره برداری ازپروژه جمع آوری فاضلاب روستای کرغند تا پایان سال جاری

محمد رضا عیدی مدیر امور آب و فاضلاب روستایی قاینات در گفتگو با خبر نگار نسیم قائن اظهارکرد: پروژه جمع آوری فاضلاب روستای کرغند از توابع بخش نیمبلوک شهرستان قاینات از سال ۱۳۸۵عملا کلنگ زنی شد وبه دلیل اعتبارات قطره چکانی وهم چنین سنگ لاخی بودن ،مدت اجرای پروژه طولانی شد.
وی افزود: از سال ۱۳۹۰کار تقریبا روی ریل اجرایی افتاد واکنون این پروژه با ۹۸درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است.
مدیر امور آبفار قاین افزود:این طرح با ۱۴هزارو۲۵۰متر شبکه فاضلاب بالغ بر ۳میلیاردتومان تاکنون هزینه برداشته است که با پیگیری های صورت گرفته به صورت ۱۰۰درصد دولتی انجام شده است واین در حالی که قبلا قرار بود مقداری ازهزینه انشعابات توسط مردم پرداخت شود.
وی در ادامه یاد آور شد:شبکه فاضلاب داخل روستا، احداث تصفیه خانه و ایستگاه پمپاژ به طور کامل اجرا شده که پروژه در حال نصب انشعابات فاضلاب خانگی است و از ۱۲۰۰ انشعاب فاضلاب تا کنون ۱۰۰۰ انشعاب به شبکه وصل و حدود ۲۰۰ انشعاب دیگر باقی مانده که پیمانکار در حال اجرا و نصب مابقی می باشد .
عیدی ادامه داد :بافت زمین و سنگ لاخی بودن روستا کار نصب انشعابات را تا حدودی به تأخیر انداخته است وامیدواریم با بتوانیم با همکاری پیمانکار طرح تا پایان سال شاهد بهره برداری کامل از اجرای این پروژه باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا