سیاسی

بمباران شدید رژیم صهیونیستی علیه مواضع مقاومت در غزه/اسرائیل گذرگاه “کرم ابوسالم” با غزه را بست

به گزارش نسیم قائن ، به نقل از روسیاالیوم، در بیانیه صادره از سوی ارتش رژیم صهیونیستی آمده است که جنگنده‌های این رژیم پایگاه‌های نظامی وابسته به جنبش حماس را طی شب گذشته در مناطق شمال و جنوب نوار غزه از جمله دیر البلح و رفح در مرکز را بمباران کردند.
در ادامه این بیانیه آمده است که از این پایگاه‌های نظامی برای آموزش نیروهای وابسته به حماس و به عنوان انبارهای تسلیحاتی استفاده می‌شد.
عکس مربوط به حمله قبلی اسرائیل به غزه است
شبکه خبری المیادین نیز گزارش داد که جنگنده‌های اسرائیلی مواضع نیروهای مقاومت و نیروهای پلیس را در نوار غزه هدف قرار دادند.
این شبکه همچنین افزود، پایگاه بدر وابسته به نیروهای مقاومت و یک پایگاه وابسته به نیروهای پلیس دریایی در غرب اردوگاه الشاطی در شمال غرب نوار غزه نیز مورد هدف جنگنده‌های اسرائیلی قرار گرفت.
رسانه‌ها گزارش دادند، هلی‌کوپترهای آپاچی اسرائیل چندین موشک را به سمت اطراف برج مخابرات در شمال غزه شلیک کردند که موجب آتش‌سوزی در این منطقه شد.
یک مقام امنیتی فلسطینی گفت: جنگنده‌های اسرائیل سه حمله را هم به مواضع نظامی وابسته به حماس در مناطق مختلف غزه داشتند.
رسانه‌های اسرائیلی نیز اعلام کردند که این حملات شدیدترین حملات در نوع خود از زمان عملیات سال ۲۰۱۴ رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها به شمار می‌آید.
بر اساس گزارش‌های رسانه‌ای، حملات پی در پی جنگنده‌های اسرائیلی مناطقی در غرب دیر البلح واقع در مرکز نوار غزه را نیز هدف قرار داد.
پیشتر گزارش‌های رسانه‌ای حاکی از آن بود که سامانه دفاع موشکی رژیم صهیونیستی موسوم به گنبد آهنین ۲ فروند موشک شلیک شده از سوی نوار غزه به سمت اراضی اشغالی را رهگیری کرد.
افیخای ادرعی، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای اعلام کرد، شهرک‌های اشکول، کفار غزه، ناحال عوز، نقب غربی، سدروت با حملات خپاره‌ای روبه‌رو شدند. اما سامانه گنبد آهنین آنها را رهگیری و در مناطق خالی و بیابانی ساقط کرد.
در این راستا اسرائیل در واکنش به حملات راکتی غزه گذرگاه‌ کرم ابوسالم را بست.
به گفته یک مقام فلسطینی، رژیم صهیونیستی تصمیم گرفت، گذرگاه تجاری کرم ابوسالم در جنوب نوار غزه را در واکنش به حمله موشکی از غره به سمت شهرک‌های صهیونیست‌نشین ببند.
رائد فتوح، رئیس کمیته هماهنگی واردات کالا به غزه تاکید کرد: اشغالگران اسرائیل بسته شدن گذرگاه کرم ابوسالم در جنوب غزه را امروز (پنجشنبه) به ما اطلاع دادند.
همچنین به دنبال حمله صبح چهارشنبه جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به موضع وابسته به گردان‌های قسام در نوار غزه دست‌کم سه فلسطینی مجروح شدند.
انتهای پیام
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا