سیاسی

بلوای نان دامن «معمای شاه» را می گیرد+ تصاویر

به گزارش نسیم قائن ،
سریال تلویزیونی معمای شاه که تا اینجای کار به اقتضای داستان خود، قصه ای آرام را روایت کرده، در قسمت هفتم که امشب جمعه بیست و هفتم آذر ماه پخش می شود، با نمایش صحنه ای اکشن، بینندگان خود را به دل واقعه ای تاریخی در ۷۳ سال قبل می برد.
در ۱۷ آذر سال ۱۳۲۱ مردم تهران در دوران نخست وزیری قوام در اعتراض به کمبود نان در تهران که مسبب آن اشغالگران بودند، اقدام به تظاهراتی اعتراض آمیز می کنند. با تحریک و نقش آفرینی دربار، گروهی از اراذل و اوباش نیز وارد میدان شده و با حمله به خانه قوام و غارت منزل وی، فضای جامعه را ملتهب می کنند. این صحنه و حواشی آن در این قسمت از معمای شاه به تصویر کشیده شده است.
معمای شاه در هشتاد قسمت به مرور وقایع تاریخی، اجتماعی و سیاسی ایران در فاصله سال‌های ۱۳۱۷ تا ۱۳۵۷ همزمان با دوران پهلوی دوم می‌پردازد. معمای شاه به نویسندگی و کارگردانی «محمدرضا ورزی» و تهیه‌کنندگی «علی لدنی» در سیمای جمهوری اسلامی ایران ساخته‌شده است.
علاقه‌مندان علاوه بر رسانه‌های عمومی و رسمی می‌توانند اخبار و عکس‌های مربوط به این سریال را از طریق سایت رسمی معمای شاه به نشانی www. moamaeshah. ir، صفحه رسمی این سریال در اینستاگرام به نشانی moamaeshahoffical و کانال رسمی سریال در تله گرام به نشانی https: //telegram. me/moamaeshah دنبال کنند.
در ادامه تصاویر مربوط به این قسمت از سریال را می بینید:
فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا