سیاسی

بقای پرچم اسلام در گرو تبعیت و پذیرش از ولایت است

به گزارش نسیم قائن ، جلسه برنامه ریزی و هماهنگی اجرای برنامه های مختلف فرهنگی در دهه ولایت در محل دفتر امام جمعه برگزار گردید.
امام جمعه قاین دراین جلسه با تأکید بر اهمیت تبیین ارزش های ولائی در جامعه، عید غدیر را یک عید بزرگ و رهائی بخش برشمرد و اظهار داشت: بزرگداشت غدیر خم و مسئله جانشینی مولای متقیان امام علی(ع) یک امر مهم در هدایت جوامع اسلامی به ویژه تشیع است و لازم است مراسم های ارزشمند و در خور این مناسبت در سراسر کشور، استان و شهرستان انجام پذیرد .
وی افزود: ولایت پذیری و ولایت مداری مهمترین پیام دهه ولایت است.
حجت الاسلام اصفهانی بربرگزاری برنامه هایی در خور شان این ایام تاکید کردوافزود:امسال که تکفیری ها برعلیه اسلام وبخصوص شیعه دست به اقدامات فجیع انگیزی می زنند برما لازم است که عید غدیر را مهم شمرده وتمام توان خودرا برای اجرای برنامه هایی در خورشان امیرالمومنین برگزار نماییم.
فرماندارقاین با تبریک فرارسید ایام ولایت امیرالمونین (ع)گفت:واقعه غدیر از ابعاد مختلف و از جهات متفاوت، دارای درخشندگی و اهمیت خاصی در تاریخ اسلام است.
وی افزود:کمتر مقطع تاریخی را می‌توان در جهان اسلام یافت که از لحاظ سند، اطمینان از اصل وقوع، کثرت راویان و اعتماد بزرگان و علمای مسلمین، قوت و استحکامی نظیر این رویداد مهم تاریخی، داشته باشد.
شرافتی گفت:بقای پرچم اسلام در گرو تبعیت و پذیرش از ولایت است لذا در شرایط کنونی ترویج فرهنگ غدیر شناسی را در بین نسل جدید و عامه مردم بایستی در دستور کار مسئولان فرهنگی و مذهبی جامعه قرار گیرد.
فرماندار هدف از این جلسه را هم افزائی و مشارکت، تعامل و همکاری اصناف و بازاریان به اتفاق ادارات به منظور ایجاد برنامه های مشترک فرهنگی و تبلیغات محیطی اثر بخش با انجام فعالیت های منسجم، فضا سازی مناسبی در خصوص عید سعید غدیر و دهه ولایت اعلان نمود.
حجت الاسلام علی پور مسئول اداره تبلیغات اسلامی قاین گفت:دهه امامت وولایت بهترین وشایسته ترین فرصت برای معرفی سجایاوفضائل اخلاقی اهل بیت است ولذا بایستی با همت همه مردم ومسئولیم آنچه که در خورشان ائمه است برگزار نموده وبا اجرای برنامه هایی در خور شان اهل بیت گامی در جهت زنده نگه داشتن این ایام وبخصوص این عید بزرگ وتاریخی غدیر برداریم.
برگزاری دعای عرفه ،برگزاری نماز عید قربان،تجلیل از سادات وعلمای سادات وخانواده های شهدا وایثارگران سادات، ،برگزاری گفتمان های دینی در مساجد با موضوع ولایت،اعزام سخنران به روستاهای فاقد روحانی،برگزاری جشن های بزرگ قربان تاغدیر،کارگاههای غدیر شناسی، و… از اهم برنامه های دهه ولایت درشهرستان قاین است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا