افزونه جلالی را نصب کنید. 30 ذو القعدة 1443 Wednesday, 29 June , 2022
5
فرزندشهیدعرب زاده:

بزرگترین حسرت زندگیم ندیدن لبخند پدر است

  • کد خبر : 28559
  • ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۸:۲۹
بزرگترین حسرت زندگیم ندیدن لبخند پدر است
دخترشهید عرب زاده گفت:هیچ تصویری از پدرم درذهنم نیست واین بزرگترین حسرت زندگی من است که نمیدانم پدرم چه طور حرف میزد،چه طورراه می رفت،چه طورمی خندید.

به گزارش نسیم قائن ،پدر، واژه ای که زبان از نامش در عجب است، تکیه گاهی که بهشت زیر پایش نیست اما همیشه به جرم بودن باید ایستادگی کند و با وجود همه ی مشکلات به تو لبخند بزندتا تو دلگرم شوی.
13رجب روز ولادت حضرت علی(ع)روز پدرنامگذاری شده است وهستند کسانی که پدرانشان آسمانی شدند تا تو امروز درامنیت وآسایش در کنار پدرت قدم بزنی وهرروز دست گرم پدرت نوازشگر توباشد .
در آستانه روز پدر پای صحبت فرزند بزرگ شهید امامداد عرب زاده نشستیم .
شهید بزرگواری که خداوند پس از سالها انتظار به پدر ومادر عطانمود واسمش را امامداد گذاشتند وتنها پسر این خانواده درراه حق جان فدا کرد تا آبروی نظام حفظ شود .
وقتی از فرزند شهید می خواهم تا کلمه پدررا معنی کند درحالی که اشک در چشمانش حلقه زده است می گوید:پدر اولین کلمه ای که در کودکی یاد می گیری ووقتی بزرگ می شوی اولین چیزی که از پدر به ذهنت خطور می کند ازاوبه عنوان تکیه گاه یاد میکنی،پدریک قهرمان،یک مردقوی،یک ستون که من وامثال من این تکیه گاه رادرزندگی خود ودرکنارمان نداشته ایم.
ستونی که در مدرسه وقتی از تو می خواهند که پای کارنامه ات را پدرت امضا کند ویا ازپدرت دعوت می کنند که درمراسم مدرسه حضور یابد ویا رضایت نامه ات را پدر امضاکند وتونداشته باشی چه سخت است به خصوص سال های اول که سن وسالمان هم کمتر بود ودرک درستی از کاربزرگ پدرمان نداشتیم واینها برایم خاطرات تلخ دوران تحصیل است وامروز با وجود خاطرات تلخ به پدرم افتخار می کنم که کاری بس بزرگ کرده است.
این فرزند شهید که امروز نیز شغل شریف معلمی را برگزیده است می گوید: این لحظات درمدرسه سخت است برای فرزندان بی پدر ومن به درستی این لحظه ها را در کنار دانش آموزانی که سایه پدررابرسرندارند درک می کنم و هرروز خاطرات دوران تحصیل وسختی این دوران برایم زنده می شود.
خانم عرب زاده می گوید:پدرهمیشه درخانه نقش یک ستون اساسی را ایفامی کند وجای خالیش همیشه احساس می شود ومحبت پدری را هیچ کس نمی تواندجبران کند.
اینکه برخی می گویند مادرمی تواند جای پدررا هم پرکند را من قبول ندارم مادر هرچند هم قوی ومحکم باشد فقط می تواند نقش مادری را خوب ایفاکندومادربودن،نرمی ومهربانی وعطوفت را می طلبد وپدربودن اقتداروجدیت وابهت را پس یک زن چگونه می تواند درآنِ واحد ازپس این همه ویژگی ها ودرواقع نیازهای فرزندان خود برآید؟
صبرومقاومت همسران شهدا برهیچکس پوشیده نیست ولی فقط مادرهستند وجای خالی پدرهمیشه درزندگی ما حس می شودوبا هیچ چیزقابل جبران نیست وهیچ چیزی نمی تواند این کمبودرا جبران کند.
من وامثال من محبت پدررا نچشیده ایم مافقط تعریف پدرراشنیده ایم والان هم باورداریم که پدرانمان افرادبزرگی بودند،مسئولیت پذیروباوجدان بودندوبسیاری ازصفات حسنه دیگرکه دروجودشان بودولی مادست گرم نوازششان رااحساس نکردیم،پس جایشان همیشه خالی است وهمیشه هم افتخارمی کنم به اینکه پدرم اینقدرمردبزرگی بوده است که مقام والای شهادت نصیبش شده است وخوشحالیم که پدرمان شهید شده وناراحتیم از اینکه در کنارمان نداریمش..
وقتی از فرزند شهید سوال می کنیم که در نبودپدر،روز پدررا چگونه گرامی میدارید؟می گوید روزپدرفقط با حضورپدرمعنادارد وبدون حضورپدرچه معنایی می تواند داشته باشد؟تازمانی که پدربزرگم درقیدحیات بودند این حس،حس بهتری بودو وجود پدر را درکنارخودمان احساس می کردیم ولی بافوت پدربزرگ که دقیقا در روزشهادت پدرم یعنی در23/12/83بعداز 20سال فراق دوری از فرزند ودرروزشهادت فرزند(23/12/63)درکنارپدرم آرام گرفت برایم همیشه ماندنی شد وهردومردبزرگ زندگی من دریک تاریخ آسمانی شدند.
وی ادامه می دهدتنهادلخوشی ما فرزندان شهدا این است که درروز پدربا حضوردر مزارشان ونثارفاتحه ای ذره ای به آرامش می رسیم.
خانم عرب زاده می گوید:در زمان شهادت پدرم 4سال بیشتر نداشتم وخاطره زیادی از آن دوران ندارم وهیچ تصویری از پدرم درذهنم نیست واین بزرگترین حسرت زندگی من است که نمیدانم پدرم چه طور حرف میزد،چه طورراه می رفت،چه طورمی خندید وکسی را در تمام عمرم بابا صدا نزده ام !!!ودراینجاست که البته با خنده می گوید گاهی به پسرم درزمانی که پدرش را صدا می زند حسادت می کنم ونمی توانم درک کنم که اوالان دقیقاچه حسی دارد!!! ومفهومی از پدررا که درذهن دارم بیشتراز رابطه پدروفرزندی بین پسروپدرش می بینم ودرک می کنم.
اینک دراین روزها درکنارخانواده ام روزپدررا جشن می گیرم و یادپدرم را بایک قاب عکسی که درخانه دارم گرامی میدارم وقطعا اگرپدرم زنده بودتمام تلاش خودرا به کارمی بردم تابرق خوشحالی را درچشمانش ببینم ومثل سایر افراد این روزرابرایش جشن می گرفتم وبه نظرمن بهترین هدیه برای پدرومادر این است که فرزندان خوبی باشیم وکاری کنیم که مایه افتخار برای آنان باشیم.
وحرف آخر…. سایه همه پدران ایران زمین برسرفرزندانشان مستدام باشد وپدران شهید هم انشاء الله شفیع ما باشند وخداوند به همه ما توفیق دهد که فرزندان شایسته ای برای والدینمان و والدین شایسته ای برای فرزندانمان باشیم.

لینک کوتاه : https://nasimeqaen.ir/?p=28559

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.