سیاسی

بزرگترین‌دستاوردنهضت‌ حضرت امام‌خمینی‌(ره) فضیلت‌مندی‌است

به گزارش نسیم قائن ، برات زاده فرمانده ناحیه قاین درمراسم ارتحال امام خمینی (ره)که شب گذشته در محل سپاه قاین برگزار شد گفت:حضور همیشه درصحنه مردم ولایی وشهیدپرور قاین بار دیگر در مراسم ارتحال امام (ره)خاری برچشم کسانی زد که توانایی دیدن این مراسمات را ندارند.
وی افزود: مردم فهیم شهرستان قاین یکبار دیگر دراین مراسم باشکوه وگرامیداشت ارتحال امام راحل با رهبر معظم انقلاب تجدید بیعت کردند.
برات زاده برگزاری این مراسم را نشانه همدلی بین مردم ومسئولین شهرستان دانست وافزود: این مردم به امام (ره)دل داده اند وهرسال حضورشان با شکوهتر می شود ومحافل متعددی در سطح شهرستان برگزار شده است
فرمانده ناحیه قاین بابیان اینکه مردم دربرگزاری این مراسم نقش اصلی را برعهده دارند افزود: اینکه شخصی از جان دل میوه باغ خودرا را وقف برگزاری مراسم ارتحال امام میکند تا اینکه فردی بادادن ۵هزارتومان دین خودرا به امام ادا می کند همه نشانه ودرس هایی است که این مردم از امام خودشان آموخته اند واز امام خود درس یاد گرفته اند وامروز این را به کار می بندند.
برات زاده با بیان اینکه آنهایی که تصور می کردند بعد از انقلاب اوضاع به هم خواهد ریخت این مردم را نشناخته بودند ،این انگیزه وهمت را ندیده بودند وما مدیون شما مردم هستیم وولی نعمت ما شما مردم هستید وضمن اینکه حضور خودرا دراین مجالس یک تکلیف میدانید آگاهی دارید که چشم دشمن هم به این محافل دوخته شده است واین حضور شما شکستی برای دشمنان است.
کهن ترابی فرماندار قاین در مراسم ارتحال امام خمینی(ره)بیان داشت:نهضت حضرت امام پس از فوت آیت الله بروجردی ازابتدای دهه ۴۰به صورت آشکاردرصحنه سیاست آغازشد ودر اوایل هیچ کس وهیچ قدرتی فکر نمی کرد که فردی از حوزه علمیه بتواند دنیار امتحول کند وبیداری اسلامی وبیداری دنیای مستضعفان را اینگونه رغم بزند.
درسالهای ۴۱و۴۲که نهضت حضرت امام آغازشد خیلی ها به انها توصیه می کردند که این کارها به صلاح شما نیست اما نمی دانستند که این آغاز نهضت بزرگی است که دنیاراتکان خواهد داد وایران رابه عنوان بزرگترین کشور منطقه ای وقدرتمندترین کشور ایدئولوژیک جهان معرفی خواهد کرد
حضرت امام آمد تا فضیلت مندی را به جامعه ایرانی وجامعه اسلامی عرضه بدارندویکی از بزرگترین دستاوردهای حضرت امام (ره)این است.که مردم کشور ما وجهان را فضیلت مند کردند.
انسان فضیلت مند شعارهای جمهوری اسلامی که استقلال آزادی جمهوری اسلامی است را سرلوحه کار خود قرار می دهد
فردفضیلتمند خودباوری وخوداتکایی را سرلوحه امور خود قرار میدهد وارتقای آگاهی وبصیرت درهمه عرصه ها رادراولویت کارهای خود قرارمی دهد
انسان فضیلت مند استقلال دارد وهیچگاه زیر سلطه غرب وشرق نمی رودواستقلال وجودی،سیاسی وفرهنگی خودرا یک شخص فضیلت مند حفظ می کند ودر پیروی از ولایت ودرپیروی از جانشین برحق امام معصوم سعی می کند زندگی متعالی داشته باشد.
به همین جهت وقتی تاریخ ۳۶ساله بعد از انقلاب را نگاه می کنیم فضیلت مندی در ایران ما ودر تمام دنیای اسلام به عنوان یک اولویت برای زندگی مسلمانان وبویژه شیعیان وایران اسلامی مطرح است
بزرگترین دستاوردنهضت حضرت امام خمینی(ره) فضیلت مندی است ،رهایی انسان از یوغ استکبار جهانی است ، رهایی انسان از یوغ استثماردرونی وبیرونی است .
امروز اگر بنگرید مشاهده می کنید که مردم در جای جای ایران اسلامی به بالندگی وخودباوری رسیده اند واین جز درسایه تلاش های حضرت امام ویاران باوفایشان وشهدای انقلاب وشهدای ۸سال دفاع مقدس نیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا