سیاسی

برگزار همایش«چشمان قهرمان» با حضور معاون وزارت امور خارجه

به گزارش نسیم قائن ، مراسم تجلیل از مدال‌آوران نابینا و کم بینا به عنوان «چشمان قهرمان» بعدازظهر امروز در پردیس تئاتر تهران برگزار شد. در این مراسم سیدعباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه، محمود خسروی‌وفا، رئیس کمیته ملی پارالمپیک، فریبا محمدیان و غلامرضا شعبانی بهار، دو معاون وزیر ورزش و جوانان، حسین کلانی، پیشکسوت باشگاه پرسپولیس، حسین اوجاقی، سرمربی تیم ملی ووشو، تعدادی از نمایندگان مجلس از جمله کواکبیان نماینده مردم تهران، مسئولان فدراسیون نابینایان و کم بینایان و احمد نجفی پیشکسوت بازیگری حضور داشتند.
از سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان نیز برای شرکت در این مراسم دعوت شده بود که وی به دلیل شرکت در جلسه‌ای در هیئت دولت در مورد بودجه سال ۹۷ نتوانست حضور یابد. در این مراسم از ۲۵ مدال‌آور پارالمپیکی که نابینا و کم‌بینا هستند، تجلیل شد.
عراقچی در بخشی از این همایش گفت: نابینایان می‌گویند چرا دیده نمی شوند. هدف از برگزاری این همایش تجلیل از این سرمایه‌های خدادادی است، ورزشکارانی که برترین و ارزشمندترین در سطح جهانی هستند کسانی که باعث غرور و افتخار مردم ایران در دنیا می‌شوند. همه ما امروز صبح لحظه رکوردشکنی سهراب مرادی در مسابقات جهانی دیدیم مطمئنا هیچ ایرانی نیست که این صحنه را دوباره و سه باره ندیده باشد و با آن اشک شوق نریخته باشد.
اما ورزشکاران جانباز و معلول ما با وجود نقصانی که از نظر بدنی دارند اما افتخارآفرینی میکنند و پیام امید و سربلندی به مردم ایران میدهند و به همین علت باید ارزش بالاتری برای آنها برخوردار بود.
وی افزود: شرایطی که این عزیزان در آن مسابقه می‌دهند قابل مقایسه با ورزشکاران سالم نیست. ای کاش ما هم برای تنها مدت کوتاهی با این شرایط زندگی را تمرین می‌کردیم، چه برسد به اینکه بخواهیم در عرصه ورزشی افتخارآفرینی کنیم. نابینایی ناتوانی نیست و باید ذهنیت تمام جامعه اصلاح شود. شاید یک فرد نابینا بسیاری از توانایی‌ها ممکن را داشته باشد که ما نداریم. امیدواریم این همایش گامی مثبت برداشته باشد. بین ۱۱۰ تا ۱۲۰ هزار نابینا و ۵۵۰ هزار کم‌بینا در کشور هستند که باید مورد توجه قرار بگیرند و به آنها بها داده شود. مسئولان کشور باید امکانات لازم را فراهم کنند.
وی ادامه داد: سازمان اوقاف اعلام کرده که یک زمین برای ایجاد زمین فوتبال پنج نفره در اختیار این بخش می‌گذارد.
کواکبیان نیز در بخشی از صحبت‌هایش عنوان کرد: در قانون آمده است که سه درصد از معلولان باید در نهادهای دولتی استخدام شوند، اما دولت این قانون را اجرایی نمی‌کند.
انتهای پیام/
منبع : تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا