سیاسی

برگزاری یادواره نخستین سالروز عروج شهید عبدالجواد احمدی در زیرکوه+تصاویر

به گزارش نسیم قائن ، صبح امروز مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی در یادواره نخستین سالروز عروج شهید عبدالجواد احمدی با اشاره به حادثه منا، اظهار داشت: این حادثه بسیار تلخ در حرم امن الهی به واسطه نقشههای مستکبران جهان و مزدورانشان به دست آلسعود اتفاق افتاد و حاجیان این وادی را قربانی کرد.
حجتالاسلام غلامحسین نوفرستی تصریح کرد: اگرچه برای آنانی که احرام بستند و با بهترین لباس و بهترین صفای دل عرفات را درک کرده و در روز قبل در سرزمین عرفات با خود و خدای خود خلوت کردند و پاک شدند و در روز قربانگاه منا به سمت خدا پرکشیدند، این یک افتخار است،‌ اما تحمل این مصیبت برای بازماندگان بسیار سخت و طاقت فرسا بود.
وی با اشاره به روایاتی از قرآن کریم در مورد جایگاه شهید و شهادت، افزود: اگر چه به ما پیروان راستین که تفسیر قرآن را از مکتب اهل بیت(ع) فرا میگیریم، آموختهاند که انسان با مردن نابود نمیشود و حیاتی دوباره دارد، اما این حیات برای شهدا بعد از شهادت حیاتی طیبه است که در سایه اطاعت خالصانه از دستورات خداوند و عمل به فرامین الهی به آن مقام دست مییابد.
مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه مکتبی که برای رسیدن به اهداف خود از جان بگذرد، هرگز نابود شدنی نیست، یادآور شد: حدود ۱۴۰۰ سال از واقعه کربلا میگذرد اما هیچکس نمیتواند نور حسین، جریان عاشورا و پیام شهدای کربلا را در تاریخ خاموش کند و آنانی که در کربلا به صحنه آمدند اگر چه پیکر مطهرشان پاره پاره شد اما هنوز در دلهای مومنان جهان زندهاند.
لازم به ذکر است، مراسم نخستین سالروز عروج شهید محمد جواد احمدی با مداحی و نوای دلنشین مداح روشندل حاج مهدی منصوری به پایان رسید.
گفتنی است، ستوان سوم شهید عبدالجواد احمدی مهرماه ۹۳ در راه مبارزه با سوداگران مرگ در محدوده شهرستان قائن به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
بر اساس این گزارش، این مراسم با حضور مسئول نمایندگی ولیفقیه در سپاه انصارالرضا خراسان جنوبی، امام جمعه زیرکوه، فرماندار زیرکوه، جمعی از مسئولان محلی، همرزمان شهید و حضور گسترده مردم شهرستان زیرکوه در مجتمع امام حسین(ع) روستای شاهرخت شهرستان زیرکوه برگزار شد.
فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا