سیاسی

برگزاری کارگاه آموزشی طرح خادم در شهرستان قاینات+تصاویر

به گزارش نسیم قائن ، دوره آموزشی طرح خادم به مدت ۲روز با حضور ۴۰نفر از داوطلبان شهرستان های طبس،فردوس وقاین به میزبانی شهرستان قاین در سال هلال احمر جمعیت شهرستان برگزار شد.
حسینی معاون آموزش وپرورش جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی درجمع داوطلبین اظهارداشت: این طرح به منظور آمادگی خانواده ها در برابر مخاطرات اجرا خواهد شد .
وی افزود: این طرح یک کارکارشناسی شده است که تا سال ۱۴۰۰برای همه خانوارهای کشور اجرامی شود ودر مرحله اول ۲۵۰هزار خانوار آموزش های لازم را فراخواهند گرفت.
معاون آموزش وپرورش جمعیت هلال احمر استان با اشاره به این که براساس بررسی های انجام شده وتحقیقات انجام شده در سال ۹۱تعداد۸/۵درصد خانواده های ایرانی دربرابر حوادث آمادگی داشته اند ودر سال ۹۴این میزان از۸/۵به۹/۱درصد رسیده است ونیاز جدی به این است که خانواده ها آموزش های لازم را فراگیرند وبتوانند دربرابر حوادث احتمالی خودرا مدیریت کنند.
وی بابیان این که در خراسان جنوبی ۲۵۰۰خانوار از این طرح برخوردار خواهند شد گفت: سهم شهرستان قاین ۵۰۰خانوار است که ۱۰داوطلب در این طرح در شهرستان همکاری خواهند داشت.
حسینی با بیان اینکه این طرح در ۱۲ مرحله اجرایی می شود ، گفت: ۲مرحله از این طرح در سه ماهه آخر سال ۹۵ و بقیه مراحل در سال ۹۶ انجام خواهد شد و خواستار همکاری مردم در اجرای این طرح شد.
این دوره آموزشی طی روزهای چهارشنبه وپنج شنبه در شهرستان قاین برگزارشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا