سیاسی

برگزاری همایش گرامیداشت روز حسابدار در قاین

به گزارش نسیم قائن ، فدراسیون بین‌المللی حسابداران (آیفک) در سی‌امین سال تاسیس‌اش دوم تا هشتم دسامبر ۲۰۰۷ (یازدهم تا هفدهم آذر ۱۳۸۶) را به‌عنوان هفته جهانی حسابداری اعلام کرد و از اعضای خود در همه کشورهای جهان خواست آن هفته را به همین نام اعلام و گردهمایی‌ها یا آیین‌های ویژه‌ای را به همین مناسبت تهیه کنند.
در آن سال، تشکل‌های حرفه‌ای حسابداری در ایران، ضمن اعلام این خبر، نهادهای حسابداری ایران را برای تعیین روزی با عنوان روز حسابدار فرا خواند و پس از نشست‌هایی که بین پیشکسوتان و مدیران جامعه حسابداران رسمی و دیگر تشکل‌ها برگزار شد، روز ۱۵ آذر هر سال به‌عنوان روز حسابدار در ایران نام‌گذاری شد.
مسعود حسنی القار مدیر گروه حسابداری دانشگاه بزرگمهر قاینات در گفتگو با خبرنگار نسیم قاین اظهار داشت:
به همین مناسبت روز چهارشنبه مورخ ۱۳ آذر ۱۳۹۸، همایش گرامیداشت روز حسابدار به همت انجمن علمی رشته حسابداری دانشگاه بزرگمهر قاینات در محل سالن آمفی تئاتر شهرداری قاین برگزار شد.
وی تاکید کرد: در این همایش ضمن تشریح مهارتهایی که به موفقیت در حسابداری منجر می شود، در میزگردی با حضور جناب آقای دکتر علوی (دکتری حسابداری و مسئول واحد مالی شهرداری قاین)، جناب آقای دکتر نظامی (عضو هیات علمی دانشگاه)، جناب آقای دکتر مردانی (کارشناس ارشد سازمان امور مالیاتی) در مورد جایگاه حسابداری و موقعیت‌های شغلی موجود در این رشته صحبت کردند که در این گفتگو که به شکل مناظره برگزار شد دانشجویان نیز مشارکت کرده و سوالات و نظرات خود را مطرح می‌نمودند.
در پایان مراسم بزرگداشت روز حسابدار نیز از اساتید و اعضای محترم هیئت‌علمی دانشگاه و حامیان و کمیته اجرایی همایش، با اهدای گل و تقدیرنامه تقدیر به عمل آمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا