سیاسی

برگزاری هجدهمین مانور فرضی زلزله در قاین +تصاویر

به گزارش نسیم قائن ، همزمان با سراسر کشور مانور سراسری زلزله و ایمنی با رویکرد مدرسه ایمن – جامعه تاب آور در شهرستان قاین برگزار شد.
مهندس امینی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری و جانشین ستاد مدیریت بحران شهرستان در پایان مراسم هجدهمین مانور فرضی زلزله که به مناسبت روز ایمنی در مدارس و با شعار مدرسه ایمن- جامعه تاب آور در محل دبیرستان پسرانه شاهد ابرار شهر قاین برگزار شد، اظهار داشت: هدف اصلی برگزاری مانور فرضی زلزله در مدارس، آموزش صحیح پناه گیری و خروج اضطراری در زمان وقوع زلزله است.
وی افزود: کشور ما بر روی خط زلزله قرار دارد و همچنین منطقه خراسان جنوبی و شهرستان قاینات نیز بیشترین خطر وقوع زلزله را داراست.
جانشین ستاد مدیریت بحران شهرستان قاینات اظهارداشت: مانور ها نقش بسیار مهمی در ارتقاء آموزش عمومی و آمادگی برای مقابله و پیشگیری از خسارت ها و مصدومیت ها در زمان وقوع زلزله دارند و همچنین راهکار های عملی و مناسبی را برای ارزیابی عملکرد عوامل اجرایی ستاد مدیریت بحران در پی خواهد داشت. لذا برگزاری اینگونه مانور ها نمایشی نبوده و فقط به جهت آگاهی دادن به دانش آموزان و معرفی نقاط ایمن محل کار، آموزش، خانه و دیگر اماکن که در زمان وقوع زلزله می بایست به جهت خسارت و مصدومیت کمتر در این محل ها پناه گیری نمود؛ می باشد.
دراین مانور که باهمکاری دستگاههای خدمات رسان شهرستان برگزار شد ۳تیم تخصصی نجات از آوار،نجات از ارتفاع واسکان اضطراری و۲تیم امدادونجات حضور فعال داشتند ودراین مانور که مدرسه به عنوان پایگاه مدیریت بحران محلی درنظرگرفته شده بود اقدامات اسکان اضطراری وپذیرش افراد وتوزیع کالای اضطراری نیز انجام شد.
پناه گیری،خروج اضطراری،تخلیه وانتقال مجروحان واسکان از جمله برنامه های این مانور در شهرستان قاین بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا