سیاسی

برگزاری مراسمی که در آن مظلومیت بانیانش هویداست

به گزارش نسیم قائن ، روز گذشته جلسه ای تحت عنوان تجلیل از خبرنگاران فعال شهرستان قاین در سالن فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار شد.
فرهاد فلاحتی نماینده مردم قاینات وزیرکوه در این جلسه با اشاره به حضور کمرنگ مسئولین گفت: مظلومیت خبرنگاران ومطبوعات از این جلسه پیداست ونیازی به استدلال ندارد.
وی گفت: دراین روزگار،یک خبرنگار برای تهیه یک خبر باید در پشت در اتاق رئیس بنشیند وخبر را به دل رئیس تایپ وچاپ کند ،انتقادی هم نباشد واز طرفی وقتی جلسه تجلیلی هم برگزار می شود خودش باید از خود تجلیل کندواین اوج مظلومیت خبرنگاراست وبه وضوح آن را می بینیم وانتظار داشتیم دراین روزها حداقل ،خبرنگاران بخش اندکی از جمعیت باشند ودر اینجا از مسئولین چه در شهرستان وچه دراستان به پاسداشت قلم شما حضور بیشتری می یافتند واین مظلومیت از برکات خبرنگاری شماست واین جلسه برعکس جمعیت اکثر حاضر درجلسه خودشما میزبانان هستید واز حضور مسئولین خبری نیست.
فلاحتی گفت:همه کسانی که در عرصه خبر واطلاع رسانی زحمت می کشند شالوده عظیمی برای پویایی ونشاط در جامعه انجام می دهند و جهان امروز بدون رسانه وخبر،جهان مرده وناممکنی است .
وی اظهارداشت:اگرچه برخی از خبرها،خبرهایی ناراحت کننده ای ممکن است باشد اما همان هم برای اینکه جامعه به صفا وآزادی وآرامش برسد ودر رفع مشکلات جامعه کمک کند موثراست .
نماینده مردم قاینات وزیرکوه گفت:عرصه خبررسانی از این بابت عرصه خطیری است که می تواند موتور محرکه جامعه باشد
اگرچه مارسانه رارکنی از دموکراسی می دانیم وبسیاری از مسئولین همیشه این شعار را می دهند اما هنوز به تطبیق در فضای رسانه ای عادت نکرده ایم وبه همین دلیل است که برخی از خبرنگاران ما در عرصه خبری مورد بی مهری قرار می گیرند واگر نقد وانتقادوتحلیلی باشد معمولا با پرخاش وناراحتی مواجه می شوند.
وی تصریح کرد:امروزه نیز در مدیریت کلان کشورودر عرصه های سیاسی شاهد هستیم که مسئولین دولتی در برابر برخی نقدهاموضع گیری می کنند اما واقعیت امر این است که جامعه ما درمسیری حرکت می کند که بایدخودرا در فضای رسانه ای تطبیق دهیم وقبول کنیم اگرنقدهابه مصلحت وبا تحلیل مناسب ودرستی گفته شود مطمئنا کارگشا خواهد بودوبسیاری از رسانه ها این ویژگی را درکشور دارند.
فلاحتی درادامه گفت: پویایی ونشاط جامعه به کاری است که در عرصه خبررسانی انجام می شودوکسی نباید عرصه خبروخبررسانی را چه در سطح بین المللی وملی وشهرستانی محدود شده بداند وبگوید نفس راحتی می کشیم واین یعنی یک جهان مرده وبی تفکر
وی خطاب به خبرنگاران گفت: فعالان عرصه خبری با هر فکر ودیدگاه وسلیقه ای که دارند در مباحث منطقه ای وشهرستانی نگاه توسعه محور را فراموش نکنند واین نگاه برای پیشرفت شهرستان های قاینات وزیرکوه لازم است.
وی افزود:ورودبه عرصه سیاسی دربعضی شرایط در کشور ودر بعضی از شهرستانهاوشهرهای برخوردار اشکالی نداشته باشد خودش یک توسعه سیاسی است اما وقتی دیدگاه سیاسی بردیدگاه توسعه محوربچرخد قطعا چرخ توسعه ما ضعیف عمل می کند ونگاهی که افراد دراین دیدگاه دارند در ابعاد توسعه شهرستان باید تقویت شود.
نماینده مردم قاینات وزیرکوه اظهارداشت:دربسیاری از مواقع در منطقه نیاز به خبر سازی داریم تا مردم ومسئولین نسبت به موضوعی حساس شوند وچشم تیزی باز شودوجامعه طالب موضوع شود وبه سمت این موضوع حرکت کنیم واین نگاه به خلاقیت وفکر نیاز دارد
وی گفت:تمام توجه ما در موضوعات مختلف وآگاه سازی مردم از طریق رسانه هاست.
فلاحتی در بخش پایانی سخنان خود گفت:مشکلات شهرستان با توجه و مصلحت اندیشی پیگیری شود .انتقادات منصفانه وتحلیل های منصفانه در خبرها مورد توجه قرار گیرد وقطعامسئولینی هم که به فکر توسعه شهرستان هستند از انتقادات منصفانه حمایت خواهند کرد
وی افزود:نگذارید چراغ عرصه های اطلاع رسانی وخبر در شهرستان خاموش شود وباید از مطبوعات نیز حمایت کردولازم است که همت جمعی در سیستم ادارای داشته باشیم ونشریات را حمایت کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا