سیاسی

برگزاری محفل بصیرتی ناظرین انتخابات شهرستان قاینات+ تصاویر

به گزارش نسیم قائن ، محفل بصیرتی ناظرین انتخابات شهرستان قاینات با حضور حسین پور کارشناس نظارت و آموزش دفتر نظارت و بازرسی انتخابات خراسان جنوبی در محل سالن اجتماعات دفتر نظارت شهرستان قاینات برگزار شد .
دراین محفل بصیرتی که در دو بخش جداگانه ویژه ناظرین جدید الورود بخش های نیمبلوک و سده و ناظرین جدید الورود بخش مرکزی برگزار شد حسین پور با اشاره به اصل ۹۹ قانون اساسی یادآور شد شورای نگهبان نظارت بر انتخابات مجلس خبرگان رهبری، ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و مراجعه به آراء عمومی و همه‌پرسی را بر عهده دارد و این نظارت ؛ استصوابی ، عام و شامل تمام مراحل انتخابات می شود .
کارشناس نظارت و آموزش استان به مقایسه ی نظارت استطلاعی با استصوابی پرداخت و علت هجمه های گسترده به شورای نگهبان را ناشی از اعمال این اختیارات قانونی دانست .

مجتبی حسین پور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به حماسه ی ۹ دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت _ بصیرت افزایی را شرط لازم برای ناظرین انتخابات دانست و گفت فتنه انگیزی دشمنان همیشه بوده و تا برگزاری انتخابات ادامه خواهد داشت.
این مقام مسئول درادامه مباحث بصیرتی خود ،با اشاره به وقایع اخیر در کشور گفت: در ماههای گذشته شاهد یک سری اغتشاشاتی در کشور بودیم و با گران شدن بنزین عده ای آشوب به پا کردند و بعد هم که این آشوبها توسط مردم و نیروهای نظامی و انتظامی سرکوب شد عده ای بحث استعفای رئیس جمهور را مطرح کردند.
وی افزود: این برنامه ها از سوی طرفداران خود دولت مطرح شد و برنامه هایی ریخته بودند که کشور را به سوی بی برنامگی پیش ببرند و به گونه ای برنامه ریزی شده بود که انتخابات مجلس نیز برگزار نشود و قطعا بینش و بصیرت مقام معظم رهبری و سینه سپر کردن ایشان در مقابل بسیاری از این ماجراها ،نقشه های آنها را نقش برآب کرد.
حسین پور در بخش پایانی سخنان خود با تاکید بر دقت و نظارت ناظرین شورای نگهبان در مسائل پیش رو و به خصوص انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت:بایستی مجلسی کارآمد و انقلابی و مدافع محرومین داشته باشیم و در آینده نیز دولتی جوان و حزب الهی تشکیل دهیم.
علی محمد صادقی رئیس هیات نظارت و بازرسی انتخابات حوزه ی انتخابیه ی قاینات و زیرکوه با تبریک سالروز حماسه ی ۹ دی و میلاد حضرت زینب (س) گفت در ارزیابی از عملکرد ناظرین در انتخابات گذشته برخی ها به دلایل متعدد از ادامه ی همکاری باز ماندند و در فرایند جذبِ جدید بیش از ۱۳۰ نفر واجد شرایط در سامانه جامع ناظر ثبت نام شدند اما همکاری آنان منوط به حضور در کارگاههای آموزشی و کسب نمره ی قبولی خواهد بود .
وی نیز اظهار امیدواری کرد با رعایت قانون و با آگاهی از وظایفِ نظارتی بتوانیم انتخابات دوم اسفند را با کمترین تخلف به سرانجام برسانیم .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا